15. června 2019 06:02
redakce Prima Living

Snila jsem o Africe… a byl to krásný, nezapomenutelný sen

Skvělá Kim Basinger v životopisném snímku o ženě, jejímž osudem se stala divoká a nezkrotná Afrika. Volné tempo vyprávění a citlivá režie vám dovolí vychutnat si všechny emoce, který tento silný příběh nabízí. V pondělí si nezapomeňte pustit Prima MAX od 20.00.

Jako malá navštívila Kuki s rodiči Afriku a černý kontinent jí tak učaroval, že na něj nikdy nezapomněla.

Fascinována její krásou, divokostí a panenskou přírodou se na prahu dospělosti rozhodla nechat za sebou život v přepychu v italských Benátkách a spolu se sedmiletým synem Emanuelem a novým manželem vyslyšet hlas svého srdce a do Afriky se vrátit.

Jejich novým domovem se stává zchátralá farma v Keni a rozsáhlé akry půdy, které k ní náleží. Poznávají tak nejen dobrodružství a krásu Afriky, ale i krutou a nevyzpytatelnou přírodu s nebezpečnými lovci a zvířaty. A i přes všechny překážky a útrapy, hlasu srdce ale nejde odolat.

7 zajímavostí o filmu Snila jsem o Africe:

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného autobiografického románu italské spisovatelky a aristokratky Kuki Gallmann (75 let), která spolu se svým synem a partnerem skutečně v roce 1972 odcestovala do Keni a Afrika se stala jejím novým domovem. Kuki se stala mezinárodně uznávanou ochránkyní divoké přírody a později založila nadaci, která se zabývá harmonickým soužitím člověka s přírodou.
  • V dubnu 2017 otřásl veřejností pokus o vraždu Kuki Gallmann. Žena byla postřelena na svém ranči členy domorodého kmene, jež si nárokuje území její farmy v Keni. Po několika dnech v nemocnici byla propuštěna do domácího ošetřování a ihned, jak jí to lékaři dovolili, vrátila se na svoji farmu, kde dodnes žije spolu se svou dcerou Svevou.
  • Hudbu k filmu složil trojnásobný držitel Oscara Maurice Jarre. Zlaté sošky dostal za zkomponování hudby ke snímkům Lawrence z Arábie (1963), Doktor Živago (1985) a Cesta do Indie (1985). Tento snímek bohužel patří k jeho posledním.
  • Kim Basinger byla v době natáčení o 17 let starší než její postava. Skutečná Kuki Gallmann se narodila v roce 1943 a do Afriky se přestěhovala v roce 1972 ve věku 29 let. Kim Basinger se narodila v roce 1953 a v roce 1999, kdy se film natáčel, jí bylo 46 let.
  • Natáčení se Gallmann zúčastnila, aby mohla osobně dohlédnout na jeho průběh. Trvalo 74 dnů a větu, která ve snímku zazní: „Myslíme, že toto místo ovládáme, ale ve skutečnosti toto místo ovládá nás“ Gallmann skutečně vyřkla a je tak naprosto autentická.
  • Rozpočet snímku se vyšplhal na 50 milionů dolarů, z toho honorář Kim Basinger tvořil celou desetinu – 5 milionů dolarů.
  • Kim Basinger se původně bála vzít s sebou na natáčení do Afriky svou dceru Ireland, které v době natáčení bylo 5 let. Nakonec tam ale odjela s celou rodinou – tedy nejen s dcerou, ale i s manželem Alecem Baldwinem a všichni si udělali krásnou čtyřměsíční dovolenou.

Režie: Hugh Hudson Scénář: Susan Shilliday Kamera: Bernard Lutic Hudba: Maurice Jarre Hrají: Kim Basinger, Vincent Perez, Liam Aiken, Eva Marie Saint, Daniel Craig, Patrick Lyster, Valeria Cavalli, John Carson, Lance Reddick, Nick Boraine, Giselda Volodi, Ian Roberts Rok uvedení: 2000

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný