5. září 2016 10:33
Gabriela Gabrielová

Smrt v krokodýlím výběhu rozpoutá válku mezi gangstery a policajty

Gangy Berlína - upoutávka

Elitní státní úředník je nalezen mrtev. Stopy vedou k šéfovi berlínských gangů. Jenže ten momentálně sedí ve vězení. Kdo tedy vraždil? Nápověda? Dítě vždy pomstí svého rodiče. Platilo i v Berlíně v roce 1920, kde se odehrává historický krimi film Gangy Berlína.

Přítel komisaře Paula Langa (Friedrich Mücke) byl zavražděn. Mrtvé tělo bylo nalezeno v akváriu pro krokodýly. Identifikace potvrdila, že šlo o státního zástupce Johanna Barnekowa (Trystan Pütter), čímž se z celého případu stává opravdu ožehavá záležitost. A Paul Lang, který se s Barnekowem dlouho znal, se snaží přijít smrti svého kamaráda na kloub. Píše se rok 1920, Berlín se oklepává z válečných útrap, lidé se chtějí bavit, na vzestupu je mafie a prodej drog.

Ani policista Lang není čistý. Drogy mu pomáhají zapomenout na smrt ženy a dcerky. Za jejich smrt není zodpovědný nikdo jiný než bývalý šéf berlínské mafie, Immanuel Tauss (Tobias Moretti). Přestože i tentokrát se zdá, jako by pod vraždou státního zástupce Barnekowa byl podepsán Tauss, prakticky to je nemožné. Tauss sedí ve vězení. Jedině, že by mohl řídit své muže i zpoza mříží…

Teorii o tom, že za smrtí státního zástupce Barnekowa stojí uvězněný Tauss, nevěří Paulovi kolegové Conrad Ruppert (Frederick Lau) a Masha Kampeová (Emilia Schüle). Domnívají se, že Paul je proti Taussovi zaujatý. O to bude jeho pátrání těžší. Aby Paul Lang zjistil, kdo je vrah, kontaktuje současného šéfa mafiánů Viktora Parkova. Důvod, proč mu Parkov pomáhá, je jediný, s Taussem se nenávidí. I Parkov je navíc přesvědčen, že pro bývalou hlavu mafiánů Immanuela Tausse někdo z jeho mužů stále pracuje. Paul se při pátrání konečně dozví, kdo stojí za vraždou jeho přítele. Zjistí také, že krysu mají zároveň přímo ve svém vlastním týmu. A zdá, že tento dvojí agent je přímo napojen na mafiána Tausse a navíc je vždy o krok napřed. Paul Lang končí ve vězení. Jaké bude obvinění? A zvítězí v divokém Berlíně 20. let spravedlnost, anebo prohnilá mafie?

Užijte si super vygradovaný historický krimi film Gangy Berlína. Kdy a kde? Ve středu ve 20.15 na Prima MAX.

Těšte se na:

  • partu skvělých, ale naprosto neokoukaných herců
  • slušný budget, a peníze jsou na tomto televizním filmu opravdu vidět
  • známá místa, počítejte si, kolikrát zahlédnete Prahu

Co vás zajímá:

  1. Mnoho ulic, domů a míst z krimi filmu Gangy Berlína vám budou velmi povědomé. Speciálně pokud pocházíte z Prahy. Právě Česká republika a její hlavní město byly druhou lokací pro natáčení filmu. Samozřejmě především se točilo v Berlíně.
  2. Ve filmu zahlédnete také řadu českých herců. Ze slavnějších jmen to je Jiří Mádl, ale také Filip Kaňkovský, Pavel Batěk anebo Jiří Havel. Ve filmu se uplatnili také čeští kaskadéři, maskéři, kameroví asistenti a další technické filmové profese.
  3. Podle některých zdrojů bylo natočeno více než 55 hodin materiálu. Film je sice dvouhodinový, konkrétně má 123 minut, což je poměrně dlouhé dílko, přesto vytočeného materiál je mnohonásobně více. Nepočítali snad tvůrci s případným natažením na seriál?
  4. Režisér filmu Marvin Kren pochází z Rakouska. Začínal jako herec, ale od roku 2010 režíruje. Natočil například televizní film Místo činu: Hamburg – Studený start (2014)
  5. Hnidopichové si jistě všimnou, že všude během filmu můžeme zahlédnout klasické černobílé přechody pro chodce. Jde o chybu, neboť přechody, tak jak je známe, se začaly na silnice malovat až po 2. světové válce.
  6. Další kritika se v případě tohoto filmu snáší na scénář. Na něm se podílelo asi šest scenáristů. Opravdu všichni filmu pomohli? Nebo plní jen roli „příliš mnoha kuchařů“ z anglického pořekadla? Posuďte sami.

Toho chlapa odněkud znám… Do role hlavního záporáka Immanuela Tausse obsadil režisér Kren známého herce Tobiase Morettiho. Převážně televizní herec a rodák z rakouského Innsbrucku je dobře známý fanouškům krimi seriálu Komisař Rex. Po čtyři sezony totiž zářil právě v hlavní roli elitního policisty. Poté ze seriálového „molochu“ vystoupil, jeho postava byla zákeřně zavražděna. Ačkoliv mu role komisaře Rexe přinesla mega popularitu, rozhodl se v seriálu skončit a věnovat se také dalším filmovým projektům a své rodině.

(tek)

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný