9. března 2018 10:26

Slavný seriál American Crime Story premiérově na kanálu Prima KRIMI

Na novém kanálu Prima KRIMI se těšte i na řadu premiér. Jednou z nich je seriál American Crime Story. Jeho tvůrci se v uzavřených sériích inspirují skutečnými událostmi zločinu, který se odehrál ve Spojených státech. Ke zpracování volí známé případy, které s obratností zpracovávají atraktivně, ovšem bez přikrášlení. Co série, to celý proces znovu, rozebrán krok za krokem, včetně možného pohledu vraha, reakcí pozůstalých i vyšetřovatelů.

Jak naladit nový kanál Prima KRIMI

Seriál americké produkční společnosti FX a Fox 21 Television Studios případy neřeší, ale připomíná je a poutavou formou rozebírá. Tvůrci nechávají zcela na divákovi, zda uvěří ve vinu odsouzeného, nebo ne.

Prvního zpracování vůbec se v roce 2016 dočkal případ legendárního hráče amerického fotbalu O. J. Simpsona, odsouzeného za vraždu exmanželky a jejího přítele.

Premiérová série je známá pod názvem Lid versus O. J. Simpson a do hlavních rolí byly obsazeny hvězdy jako Cuba Gooding Jr., John Travolta, Selma Blair a David Schwimmer.

Lid versus O. J. Simpson má premiéru v neděli 6. května od 22.00 na Prima KRIMI

Podívejte se na upoutávku:

Versace: zaostřeno na popravu módní ikony

Druhá, a momentálně nejdiskutovanější série, která měla premiéru 17. ledna ve Spojených státech, pojednává o nepochopitelné i záhadné vraždě slavného italského módního návrháře Gianniho Versaceho. Ten byl zavražděn výstřelem do hlavy na schodech své vily v Miami. Za vraha policie označila sedmadvacetiletého gay-gigola Andrewa Cunanana, kterého několik svědků spatřilo na útěku z místa činu.

Případ vraždy módního návrháře byl nakonec uzavřen, přestože při jeho šetření nebylo vše jasné. Označený vrah Cunanan spáchal sebevraždu.

Další otázky přišly poté, co jeden ze svědků krvavého zločinu, Martin Weinstein, po letech přirovnal jeho provedení k praktikám mafie. „Viděl jsem ho ležet v kaluži krve, s tváří zohavenou průstřelem. Byl to mafiánský styl popravy.“

Vlastní názor na vraždu Gianniho Versaceho si můžete udělat sami.

Série American Crime Story: Versace měla premiéru na kanálu Prima KRIMI - 7. dubna vždy v sobotu a neděli ve 21.55!

Témata nových sérií?

Ta třetí se má zaměřit na tragické události po hurikánu Katrina, který v létě roku 2005 srovnal se zemí New Orleans. Tehdy se našlo 45 těl z neworleanské nemocnice. Patřila pacientům, kteří měli být během hurikánu evakuováni, toxikologické testy však u 23 z nich prokázaly eutanázii.

Čtvrtá série American Crime Story má spadeno na sexuální skandál Američanky Moniky Lewinské a amerického exprezidenta Billa Clintona.

Nepropásněte start nového kanálu Prima KRIMI se superpremiérou filmu Divka ve vlaku ve 20.15

Zajímají vás motivy sériových vrahů a jejich příběhy? Více o nich si čtěte pohromadě v našem speciálu na Prima ZOOM přímo tady.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný