6. dubna 2016 13:19
Gabriela Gabrielová

Škola superhrdinů nás vyškolí v pondělí večer

Škola superhrdinů - upoutávka

Pokud máte slabost pro odpočinkové rodinné (akční) komedie, navíc z dílny Walta Disneye, budete se bavit. Zčásti určitě i proto, že hlavní role táty-superhrdiny se ujal bezvadný Kurt Russell. Dívejte se v pondělí ve 20.15 na Primu MAX.

Stručně řečeno, není to vůbec špatné. Samozřejmě je to film určený především pro děti už proto, že ho produkoval Walt Disney, ale zas tak moc dětinský, jak se možná obáváte, není. Scénář je plný odkazů na různé superhrdinské filmy a komiksy (od X-menů, Supermana až k Hulkovi), ale hlavně je vážně vtipný, místy akční a taky neuvěřitelně svižný.

Těch 90 minut uteče jako nic. Navíc na tricích se tu rozhodně nešetřilo, což u rodinné komedie potěší, a to lehké moralizování na konci a obvyklá porce předvídatelnosti už tak nějak k danému žánru patří. Prostě takový hraní Úžasňákovi. Příjemná oddychovka, u které se budete bavit.

A o co že tu jde?

Will Stronghold, syn legendárních zachránců světa a nejznámějších superhrdinů vůbec – Velitele a Rakety (Kurt Russell a Kelly Preston) – nastupuje do prváku na speciální střední školu pro superhrdiny. Jenže má to jeden háček. Will v sobě zatím žádnou superschopnost neobjevil...

Dětský herec pracoval pro studio 10 let a stal se jeho tehdejší největší hvězdou.

Kurtova herecká kariéra

  • Na začátku 70. let se Kurt krátce věnoval profesionálnímu baseballu (stejně jako jeho otec), ale o pár let později se vrátil zpět ke hraní.
  • Během 80. let často spolupracoval s legendárním režisérem Johnem Carpentrem. Natočili spolu dnes kultovní filmy: Věc, Útěk z New Yorku a Velké nesnáze v malé Číně. Tyto snímky jsou zároveň zřejmě důvodem toho, proč je dnes oblíbeným hercem Quentina Tarantina a objevil se v jeho filmech Auto zabiják a Osm hrozných.
  • Definitivním kasovním tahákem se Kurt Russell stal poté, co mu do klína spadla role legendárního Cashe z filmu Tango a Cash (1989) místo původně plánovaného Patrika Swayzeho.
  • V roce 1983 se během natáčení komedie Odpolední směna sblížil s herečkou Goldie Hawn, se kterou žije dodnes. Mají spolu syna Wyatta (*1986) a dalšího syna Bostona (*1980 ) má Kurt z krátkého předchozího manželství s herečkou Season Hubley.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný