3. ledna 2020 06:04
redakce Prima Living

Škola ro(c)ku je jen začátek: 4 nejlepší komedie s Jackem Blackem

Jack, to je pořádná porce humoru! Dívejte se na Školu ro(c)ku v pondělí na Prima MAX!

Zatímco většinu Jackových komedií diváci milují, anebo nenávidí, Škola ro(c)ku je asi nejlépe přijímaným bijákem páně Blacka. Možná i proto, že tu najdeme hudební motiv o sprosťáckém kytaristovi, který se stane náhradním učitelem ve škole!

Díky skutečnosti, že by Jacka Blacka většina rodičů zřejmě ke svému dítěti nepustila, ani kdyby mezi nimi bylo tlusté sklo jako z mořského světa, to pro jednou funguje na jedničku s hvězdičkou!

Jack ale už v minulosti ukázal, že se prapodivných komedií vůbec nebojí. Mrkněte:

Boží zápasník

Důkazem, že si pan Black – původním jménem mimochodem Thomas Jacob Black -– vybírá hodně prapodivné filmy, je i Boží zápasník z roku 2006. Film o tlustém wrestlerovi, který vyrůstal v klášteře, klouže na hraně mezi geniálním humorem a totální trapností. Z nějakého důvodu však od něj proto (či přesto?) nelze odtrhnout zrak.

Jack tu v akční poloze předvádí totální sebeparodii své osoby i Hollywoodu a akčního žánru jako takového. Na někoho to funguje, ostatní mají smůlu. Nelze však popřít, že tak i onak jde o originální podívanou!

Králové ro(c)ku

Ještě lépe než tropení si srandy ze svého pupku však Jackovi jde rýpání do hudební sféry. On sám ostatně vystupuje v kapele Tenacious D, skrze jejíž pořad na HBO se původně proslavil nejvíce. Není proto překvapivé, že vše vyvrcholilo filmem Králové ro(c)ku, o němž vše řekne skutečnost, že se v původním znění jmenuje právě Tenacious D.

Vulgární vtípky prostupují celým dějem, který se samozřejmě musí velmi rychle zvrhnout do absurdity o magickém trsátku propůjčujícím svým majitelům nadlidské kytaristické schopnosti! Závěrečný výskyt Pána pekel je už jen příjemnou šokantní třešničkou.

Kung Fu Panda

Máte úplnou pravdu – Kung Fu Panda není hraný film, nýbrž animák. Navíc v tuzemské atmosféře znáte nejspíše ústřední pandu Po mluvící hlasem Saši Rašilova.

Kdo ztřeštěného Poa nadaboval v originále? Správně, celé té změti textur a polygonů dodal jiskru života Jack Black. A nutno říct, že se jedná o vynikající hlasový výkon!

Škola ro(c)ku začíná v pondělí ve 20.00 na Prima MAX!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný