24. října 2017 15:39
Gabriela Gabrielová

Sherlock Holmes se utká se svojí osudovou ženou Iren Adler. Buďte u toho se Skandálem v Belgravii

Sherlock: Skandál v Belgravii (1) - upoutávka

První díl z druhé řady geniálních filmů o detektivu Sherlocku Holmesovi by se dal shrnout pomocí zprofanovaného rčení „Kam nemůže čert, nastrčí ženskou“ nebo trochu vznešeněji „Cherchez la femme“. S otevřenou pusou sledujeme Benedicta Cumberbatche, jak si po anglicku, zlehka pohrává se svojí rolí Sherlocka. A chceme další díl!

Když jsme na konci minulého dílu opouštěli Sherlocka (Benedict Cumberbatch), poměřoval si u bazénu síly se svým největším nepřítelem Moriartym (Andrew Scott). A díky čemu Sherlock nakonec vyvázl? Moriarty se rozhodl přijmout důležitý hovor. Jak prosté, zazvonil mu mobil! Ostatně okolo mobilního telefonu se celý díl Skandál v Belgravii točí. Ten mobil patří jediné ženě, kterou kdy Sherlock miloval, se kterou poměřuje svoji inteligenci. A která jediná by ho možná dokázala porazit.

Iren Adler (Lara Pulver) hraje v tomto filmu nejvyšší hru. Jako vznešená domina, která praktikuje sadomasoxistické hrátky, nechá ve svých spárech uvíznout členku současné královské rodiny. Opatří si na aristokratku kompromitující fotografie. Irene Adler ale nechce fotky použít pro vlastní obohacení. Mají jí sloužit jako pojistka pro její vlastní bezpečí, chce si zajistit to nejvyšší možné krytí a ochranu před nepřáteli, kteří mají velmi dlouhé prsty a v nich téměř neomezenou moc.

Sherlock po celý díl lavíruje mezi obdivem, touhou, láskou a soupeřivostí, touhou protivníka pokořit, i když je to obdivovaná žena. Která má zároveň kontakty i na Moriartyho partu. Hraje se tu hra „kdo s koho“ na nejvyšší úrovni!

Nepropásněte! Napínavý film Sherlock: Skandál v Belgravii sledujte ve středu ve 20.00 na Prima MAX!

Co musíte vědět:

  • Sherlock v podání londýnského rodáka Benedicta Cumberbatche je sexy a zároveň asexuální
  • Poznáváme tu ženu všech žen jeho života, krásnou Irene Adler. Sherlock ji v skrytu svého pokoje nazývá uctivě a zamilovaně „Ta žena“
  • I v této řadě pokračuje Sherlockův vnitřní monolog a super rychlé dedukce na hranici geniality
  • John Watson hraný Martinem Freemanem píše populární blog a je Sherlockovým detektivním partnerem

Natočeno podle původní povídky sira Arthura Conana Doylea Skandál v Čechách. A osobou, kterou chtěla Irene Adler kompromitovat, měl být fiktivní český princ.

Užívejte si dokonalost v detailech. Všimněte si, že štáb nepodcení ani to, co je v rámečcích na zdi v Sherlockově pokoji. Ano, je to zarámovaný certifikát mistrovského titulu v judu.

Sherlockovy fanynky se nazývají familiérně a mírně vulgárně Cumberbitches, což je slovní hříčka na hercovo příjmení. Dokonce chtěly, aby se 19. červenec, den hercových narozenin stal mezinárodním svátkem.

Herečka Lara Pulver má ve filmu nahé scény. Režisér jí dal nabídku, že je může buď natočit v podprsence tělové barvy, ale vše se bude komplikovat a prodlužovat, neboť bude nutné najít vhodný úhel, odkud nebude prádlo vidět. Druhá možnost bylo natočit tyto scény celá nahá, ale bez okolků a váhání. Nakonec si vybrala to druhé.

Herec Benedict Cumberbatch má světle hnědé vlasy. Ale když hraje Sherlocka, má je obarvené téměř na černo. A protože je vášnivý plavec a produkce měla obavy, aby se barva na vlasech kvůli chloru neobarvila nazeleno, musel si na vlasy nanášet speciální zábaly z rajčat. Brrr!

Těšte se na scénu, kdy Sherlock otevře sejf a pomocí toho zneškodní zlé agenty CIA. Sám herec prohlásil, že to je scéna, na niž je tak pyšný, že ji bude ukazovat svým dětem.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný