23. března 2017 14:02
Gabriela Gabrielová

Seznamte se s mladým polobohem ve filmu Herkules: Zrození legendy

Herkules: Zrození legendy - upoutávka

Legenda o polovičním bohu s obří silou Herkulovi byla v umění zpracována mnohokrát. V americkém akčním epickém filmu Herkules: Zrození legendy najdeme syna boha Dia jako zamilovaného mladíčka. Který až ve vyhnanství přijímá postupně svoji výjimečnost. A domů se navrací jako ostřílený bojovník.

Na začátku všeho byla láska silného řeckého prince Alcidese (Kellan Lutz) a krétské princezny Hébé (Gaia Weiss). Protože ale krutý král Amphytrion a otec Alcidese nepřál tomuto citu a chtěl krásnou Hébé pro svého staršího syna Iphiclese, posílá mladšího nemilovaného syna do vyhnanství. Princ Alcides pádluje na lodi jako běžný voják. Plánované vylodění je v Egyptě. Jenže ve skutečnosti nechce král Amphytrion poslat svého syna jen do vojenské služby, ale chce se ho nadobro zbavit. A tak nechá Alcidovu družinu přepadnout svými vojáky. Jenže Alcides s kapitánem Sotirisem strašlivou řežbu jako jediní přežijí a jsou prodáni do otroctví.

Z Alcides a Sotirise se stanou gladiátoři. Alcides si ze strachu, aby neprozradil své jméno, nechává říkat Herkules. Tedy jménem, o kterém mu kdysi řekla jeho matka. Tehdy mu také prozradila, že je syn boha Dia a jeho osudem je zachránit svůj lid od tyranské vlády. On to však tehdy ještě nechápal…

Gladiátoři Herkules a Sotiris porážejí všechny ostatní otroky v arénových soubojích. A když je jejich pán přihlásí na souboj s šesti neporazitelnými gladiátory najednou, odplouvá Herkules zpět do Řecka. Tam se však zpečetí Herkulův osud. Princ je totiž poznán a zadržen. Amphytrion Herkula nechal přivázat ke kamenným sloupům a bičovat. Herkules si vše nechá líbit. Ale když jeho bratr Iphicles zavraždí před jeho očima jejich společného kmotra a rádce Chirona, povolá Herkules konečně na pomoc svého božského otce boha Dia. V závěru vás čeká pořádná porce slušné akce. A pak ještě něco. Happy end!

Užijte si akční fantasy biják Herkules: Zrození legendy! V úterý ve 20.15 na Prima MAX!

Co vás (možná) zajímá:

  • Podle řecké mytologie by byli filmoví milenci Herkules a Hébé vlastně napůl sourozenci. Proč? Protože podle řeckých mýtů je Hébé bohyně pozemského mládí a zároveň dcera bohů Dia a Héry. Vzhledem k tomu, že otcem Herkula je Zeus, šlo by nutně o nevlastní sourozence. Ve filmu je ovšem Hébé prezentovaná jako princezna z Kréty.
  • Film Herkules: Zrození legendy (2014) byl vyroben za 70 milionů dolarů, do kasy se ale vrátilo jen 61 milionů.
  • Přitom režisér Renny Harlin je obravdová akční režisérská hvězda. Na svém kontě má nesmrtelné akčňáky jako Cliffhanger (1993) se Sylvestrem Stallonem a Smrtonosná past 2(1990) s Brucem Willisem anebo žraločí hit Útok z hlubin (1999).
  • Kellan Lutz byl obsazen do role Herkula poměrně krátce předtím, než se začalo natáčet. Vzhledem k super krátké přípravě tak nemohl měsíce dřít v posilovně, aby mu narostly svaly jako skála. Nepřipadá vám děsivé, že nějaký herec chodí s takovou svalovou výbavou běžně?
  • Lutze samotného můžete znát z jedné z vedlejších rolí ze série filmů Twilight Saga.
  • Co je možná škoda, že všechny akční scény bojových akcí jsou zpomalované. Abychom si akce vůbec všimli? Nebo aby to naznačilo Herkulovo „polobožství“?

Co říkají kritici?

  • Příliš jednoduchý a průhledný scénář
  • Málo skutečně „božské“ akce (Herkules dlouho bojuje jen jako člověk)
  • Charaktery jsou příliš černobílé
  • Žádná krev. Film měl rating PG – 13, aby nalákal diváky z řad starších dětí.

(tek)

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný