13. května 2019 10:02
redakce Prima Living

Šaty pro královnu ušije bravurní Kate Winslet

Vysoce hodnocený snímek poměrně nedávného data (2015). V Austrálii, své domovině, sesbíral celkem 15 filmových cen a dalších 38 nominací a při premiérovém promítání na festivalu v Torontu mu lidé aplaudovali dokonce vestoje! Těšit se na něj můžete ve středu ve 20.00 na Prima MAX.

Tilly (Kate Winslet) se po letech vrací do svého rodného městečka v Austrálii, odkud musela jako dítě uprchnout kvůli obvinění z vraždy. Z cest po světě přijíždí vyzbrojená šicím strojem a znalostmi haute couture. Přes zlovůli většiny místních, kteří ji považují za prokletou, zůstává v městečku, aby odhalila pravdu o tom, co se v minulosti skutečně stalo.

Připravte se na vskutku široké spektrum žánrů a charakterů! Budete se smát i plakat a oči vám budou přecházet nad nádhernými šaty, které Kate šije. Najdete tu absurditu, parodii, romatiku i drama; vybere si vážně každý.

Snímek vznikl pod citlivou taktovkou režisérky Jocelyn Moorhouse a bodoval i při udílení cen Australské filmové a televizní akademie. Získal ocenění v kategoriích Nejlepší ženský herecký výkon pro Kate Winslet, Nejlepší herečka ve vedlejší roli pro Judy Davis, Nejlepší herec ve vedlejší roli pro Hugo Weavinga, Nejlepší kostýmy a odnesl si i Cenu diváků.

Režie: Jocelyn Moorhouse Předloha: Rosalie Ham (kniha) Scénář: Jocelyn Moorhouse, P.J. Hogan Kamera: Donald McAlpine Hudba: David Hirschfelder Hrají: Kate Winslet, Liam Hemsworth, Hugo Weaving, Sarah Snook, Judy Davis, Caroline Goodall, Kerry Fox, Rebecca Gibney, Shane Jacobson, James Mackay, Gyton Grantley Rok uvedení: 2015

Asi jste o filmu Šaty pro královnu netušili, že...

  • Kate Winslet a Judy Davis měly co dělat, aby nevyprskly smíchy při filmování scény, ve které se Liam Hemsworth (Teddy) svléká kvůli změření. Scéna se musela několikrát přetáčet.
  • Fiktivní městečko Dungatar bylo postaveno pouze pro potřeby filmařů na zelené louce. Žádné z existujících měst v Australské Victorii totiž neodpovídalo představám šéfa výpravy Rogera Forda, který si ho vysnil jako typicky westernové městečko s autralskými rysy.
  • Natáčení několikrát přerušili divoce žijící ptáci emu, kteří nedisciplinovaně vběhli před kameru.
  • Při natáčení se Kate Winslet od svého maskéra dozvěděla o připravovaném snímku Steve Jobs. Téma ji natolik zaujalo, že napsala scenáristovi a požádala ho o informace k ženskému obsazení. Dokonce mu poslala svou fotku v černé paruce, aby si ji dokázal jako Joannu Hoffmanovou, hlavní ženskou hrdinku, lépe představit. A víte co? Ono to vyšlo.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný