14. prosince 2018 10:02
redakce Prima Living

Šaramantní a roztomilá Gwyneth Paltrow jako Emma

Potěší tu mladičký Ewan McGregor, ale hlavně půvabná Gwyneth Paltrow, která jako by byla ztělesněním své románové předlohy. Připravte se na lehkou, vizuálně přitažlivou a místy velmi vtipnou romantickou komedii s krásnou hudbou oceněnou Oscarem. Prima MAX si nalaďte ve středu ve 20.00.

Jedním slovem okouzlující pohádka z prostředí venkovské šlechty z dob viktoriánské Anglie, jak ji známe ze stránek románů Jane Austen. Není náhoda, že knižní předloha snímku pochází právě z pera této slavné spisovatelky, a to, jak se s jejím zfilmováním tvůrci popasovali, není vůbec špatné.

Gwyneth Paltrow je tu nejen moc krásná, ale poměrně přesně vystihla i charakter své postavy. Mladická nerozvážnost a přemoudřelá sveřepost spolu s inteligencí a půvabem Emmy ožívá v jejím podání naprosto přirozeně, jako kdyby právě vystoupila ze stránek románu. Milovníky Jane Austen a zapřísáhlé romantiky tahle komedie určitě nezklame!

Byla bohatá a chytrá, překypovala láskou k celému světu a bohužel taky snahou zasahovat do života svých bližních. Vždy samozřejmě s tím nejlepším úmyslem! Ovšem leckdy s katastrofálními důsledky. A když se po sňatku své moudré chůvy ocitla bez dozoru, povolila zcela uzdu své touze přemoudřele manipulovat se svým okolím. Protože jen ona přece dokáže nejlépe odhadnout, kdo se ke komu hodí a kdo by s kým měl být. Nebo ne? Zapomněla přitom ale úplně na to, že i ona sama by se mohla stát objektem lásky nejednoho muže.

Možná jste o filmu Emma netušili, že…

  • Snímek získal Oscara za hudbu, nominován byl ještě za kostýmy.
  • Emma není jediným románem Jane Austen, který se dočkal filmového zpracování. Dalšími byly třeba oscarový Rozum a cit nebo Pýcha a předsudek.
  • Paní a slečna Batesovi, ve filmu matka s dcerou, jsou ztvárněny skutečnou matkou a její dcerou Phyllidou Law a Sophií Thompson (mimochodem matkou a sestrou známé herečky Emmy Thompson). Jejich výběr byl ale prý dílem náhody.
  • Ewan McGregor se později ke své roli vyjádřil ne příliš pochvalně. „Je to dobrý film, ale… já v něm zkrátka moc dobrý nejsem. Částečně je to i proto, že tam nosím největší paruku na světě. Vážně. Je to k popukání koukat se na tu věc na mojí hlavě.“

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný