31. července 2019 21:10
redakce Prima Living

Sanctum aneb Osudný ponor do Svatyně

Dobrodružný thriller, který se skoro celý odehrává v exotickém prostředí jeskynního systému. Natočen byl speciální technikou vyvinutou pro další snímek z produkce Jamese Camerona, tvůrce filmu Avatar. Dechberoucí ponor si užijte v sobotu ve 20.00 na Prima MAX.

Expedice, kterou vede zkušený potápěč Frank McGuire, se ocitne v krizové situaci. Oblast, ve které prozkoumávají jeskynní komplex, zasáhne bouřka a zavalí jediný přístupový vchod. Skupina sestávající se z Franka, jeho sedmnáctiletého syna, sponzora výpravy Carla, jeho přítelkyně Victorie a dalších potápěčů musí hledat únikovou cestu, která je vede hlouběji do podzemí.

Frank věří, že tam někde vede řeka, která ústí do moře. Jenže týmu začínají docházet zásoby kyslíku i světla a situaci dramaticky zhorší i nehoda, při které jedna z potápěček přijde o život. I když se jedná teprve o druhý celovečerní snímek režiséra Alistera Griersona, nelze mu upřít umění vtáhnout diváka do děje.

Klasický „survival movie“ vás zavede do míst, kam byste se sami asi nikdy nepodívali: do podzemních jeskyní, které ještě nikdo neprozkoumal, do úzkých děr a neprobádaných štěrbin, které mohou zaskočit i zkušeného speleologa.

A když je navíc zaplaví nečekaná tropická bouře, může jít i o život. Pokud trpíte klaustrofobií, asi to nebude příliš odpočinková podívaná, ale pokud máte pro podzemní prostory slabost, užijete si parádní podívanou.

Možná jste o filmu Sanctum netušili, že…

  • Snímek produkoval James Cameron se svým kolegou Andrew Wightem, známým jeskynním potápěčem.
  • Inspirací jim byla skutečná událost, při kterém Wightova expedice zkoumala komplex jeskyní v australské polopoušti a během bouře, která zavalila východ, tam zůstalo patnáct lidí uvězněno. Všem se naštěstí podařilo dostat ven v pořádku.
  • Tvůrci použili špičkový 3D kamerový systém Jamese Camerona vyvinutý pro snímek Avatar, rovněž z produkce Camerona.
  • Sanctum znamená svatyně.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný