19. června 2020 06:00
redakce Prima Living

Salon krásy: Hiphopová legenda provozuje nelehký byznys. Zvládli byste to lépe?

Čistokrevná americká komedie z prostředí kadeřnického salonu v hlavní roli s velkou komediální osobností. Pokud máte chuť na lehkou, příjemnou oddechovku, smlsnete si.

V neděli od 17.55 na Prima MAX budete svědky jednoho neobvyklého příběhu. Kadeřnice Gina (Queen Latifah) je vdova, která sama vychovává dceru Vanessu, talentovanou klavíristku. Když je dcera přijata na prestižní hudební školu v Atlantě, padne jasné rozhodnutí: rodina opustí Chicago a přestěhuje se k babičce.

Gina si najde práci v nóbl kadeřnickém salonu, ovšem již od začátku je jasné, že si se svým šéfem do oka nepadli. Namyšlený Jorge (Kevin Bacon) vyžaduje, aby ho všichni jeho zaměstnanci poslouchali na slovo a speciálně na Ginu má spadeno. Jenže Gina si umí dupnout. Jednoho dne přeteče pohár její trpělivosti a od panovačného Jorge odejde. Ze salonu odkráčí středem a rozhodne se, že si otevře vlastní podnik.

Po peripetiích s půjčkou dostává nakonec od banky 30 tisíc, což stačí tak akorát na odkoupení starého sešlého salonu. S elánem sobě vlastním se pouští do jeho opravy a postupně nabírá i nezbytné členy týmu. Získává bývalou kolegyni Lynn, talentovanou kadeřnici, kterou Jorge nechával pouze mýt hlavy, a dobře vypadajícího Jamese, který má za sebou vězení, ale umí báječně copánky. Klientela se rozrůstá a to je samozřejmě trnem v oku Jorgemu. Dokonce tak moc, že podplatí hygienika, aby nechal podnik Giny zavřít. Jenže Gina není z těch, které by se tak lehce vzdali.

Možná jste o filmu Salon krásy netušili, že…

  • Queen Latifah je populární americká herečka a zpěvačka, kterou mimo jiné proslavila její vlastní show s názvem Ladies First: Revelations of a Strong Woman (Dámská volenka: Odhalení silné ženy). Stala se první hiphopovou umělkyní, která byla oceněna vlastní hvězdou na hollywoodském chodníku slávy, a za svoji roli Mama Morton ve snímku Chicago byla v roce 2003 nominována na Oscara i Zlatý glóbus. V kritiky i diváky ceněném filmu Tajný život včel (2008), dramatu o rodině, nezávislosti a síle lásky, stanula po boku takových hereckých hvězd jako Dakota Fanning, Paul Bettany či Jennifer Hudson a postarala se o jednoznačný úspěch snímku.
  • Kromě Kevina Bacona, který se nebojí udělat ze sebe totálního šílence, se můžete těšit na další zástup hvězd. Mezi jinými třeba na Aliciu Silverstone, Andie MacDowell či Menu Suvari.

Komedii Salon krásy uvidíte v neděli od 17.55 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný