14. května 2020 14:00
redakce Prima Living

Zlatíčka pro každého: Jaká hollywoodská hvězda si měla zahrát hlavní roli?

Když napíšeme, že je to ironický pohled na zákulisí filmového průmyslu v mainstreamovém balení, zní to poněkud chabě, ale věřte, že se budete bavit. Tuhle přesně cílenou, vkusně zpracovanou a inteligentní oddychovku si určitě pusťte.

V sobotu v 18.10 na Prima MAX uvidíte, jak se romantický Hollywood otřásá v základech! Hvězdy Gwen Harrison (Catherine Zeta-Jones) a Eddie Thomas (John Cusack) byli dlouhou dobu miláčky publika, symbolem Hollywoodu, lásky, štěstí a úspěchu. Idylka ale skončila ve chvíli, kdy Eddie načapal svoji manželku v restauraci s milencem, nastartoval motorku a projel oknem až k jejich stolku... A pak se nervově zhroutil.

Jeho rozmazlená a rozmarná žena Gwen, která neudělá ani krok bez své sestry a oddané asistentky Kiki (Julie Roberts), zatím pomalu ztrácí na popularitě a to všechno v době, kdy se do kin připravuje poslední společný film manželů – možná poslední šance na jejich comeback. Stačí přece jen uspořádat tiskovou konferenci s oběma protagonisty, zahrát trochu divadýlko před novináři a pak jim snímek promítnout.

Tiskový agent Lee Phillips (Billy Crystal) si ale dobře uvědomuje, že dostat obě herecké primadony na jedno místo a ještě je přesvědčit, aby se k sobě před zástupci tisku chovaly hezky, nebude jednoduché. A vývoj událostí mu dá zcela za pravdu. V luxusním hotelu v poušti nedaleko Los Angeles, kde se má tisková konference a premiéra filmu konat, čekají Eddieho, Gwen, Kiki, Leeho a ostatní účastníky předpremiérového kolotoče perné chvilky. V porovnání se šokující projekcí a závěrečným zúčtováním to ovšem není nic.

Těsně před premiérou předstoupí před novináře výstřední režisér Hal a všem přítomným vysvětlí, že toto je nejpoctivější film, jaký kdy natočil. Prohlásí, že původní scénář byl špatný, a proto ho vyhodil. To, co potom zvědavým novinářům a šokovaným hercům pustí, zcela předčí veškerá jejich očekávání.

Co jste možná o filmu Zlatíčka pro každého netušili...

  • Snímek skončil jako jasný kasovní trhák. S rozpočtem 46 milionů dolarů dokázal svým tvůrcům celosvětově vydělat 138 milionů.
  • Spoluautorem scénáře je i herec Billy Crystal, který si původně psal hlavní mužskou roli Eddieho pro sebe. Režisér snímku ho ale později přesvědčil, aby se raději ujal vedlejší role tiskového agenta. Billy Crystal byl podle něj pro roli Eddieho již příliš starý.
  • Obsazení i ostatních rolí provázely změny. Julia Roberts měla původně hrát Gwen, vyměnila ji ale za vedlejší roli Kiki, její sestry. Po rozhodnutí, že Billy Crystal nebude hrát Eddieho, se uvažovalo o Robertu Downeym Jr. Vzhledem k právním problémům, se kterými se v tu dobu herec potýkal, ale nebylo jasné, zda by mohl natáčet, a volba proto padla na Johna Cusacka.

Režie: Joe Roth Scénář: Peter Tolan, Billy Crystal Kamera: Phedon Papamichael Hudba: James Newton Howard Hrají: Julia Roberts, Billy Crystal, Catherine Zeta-Jones, John Cusack, Hank Azaria, Stanley Tucci, Christopher Walken, Alan Arkin, Seth Green, Larry King, Steve Pink, Rainn Wilson Rok uvedení: 2001

Komedii Zlatíčka pro každého sledujte v sobotu na Prima MAX od 18:10.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný