9. září 2019 10:00
redakce Prima Living

Roztočte to na MAXimum s klasickou komedií Zítra to roztočíme, drahoušku...!

Nenechte si ujít povedenou komedii, která díky vtipným kreacím hereckých hvězd nikdy nezestárne. Ve čtvrtek ve 20.00 na Prima MAX.

Pojďte si připomenout nezapomenutelné kreace našich oblíbených hereckých hvězd Ivy Janžurové, Stelly Zázvorkové, Miloše Kopeckého, Františka Peterky a mnoha dalších. Právě ony dokázaly udělat z komedie, která měla tepat maloměšťácký způsob života v socialistické společnosti, nestárnoucí přehlídku vtipných situací a scének!

Režisér Petr Schulhoff se ve svém životě musel utkat s nejednou svízelí a možná se i proto v době šedé normalizace 70. let obrátil k satiře. K soupeření rodiny Novákových a Bartáčkových si napsal i scénář a jako precizní režisér dbal na to, aby jej herci dodržovali. Až se nechce věřit, že při natáčení v roce 1976 bylo pro improvizaci komediálních hvězd tak málo prostoru a vše bylo předepsané. Vždyť neskutečná energie, s níž se do sebe dokážou Iva Janžurová se Stellou Zázvorkovou ve filmu pustit, je pověstná.

Stačí, když se vyfešákovaná Nováková (Stella Zázvorková) objeví před domovnicí a Bartáčkovou (Iva Janžurová) a už to srší skrytými urážkami. Jak ovšem Nováková prohlásí, ji „může urazit jen inteligent“! A nebo – když si tyto dvě povedené sousedky přes společnou stěnu natloukají maso. Skvěle podaných situací je v komedii pochopitelně mnohem a mnohem víc.

Když Janžurová s Veškrnovou točily Rozmarýny...

Pro přehrání videa je potřeba povolit javascript ve Vašem prohlížeči.

Pro Ivu Janžurovou byly komedie v 70. letech jednou z mála možností, kde mohla na filmovém plátně a v televizi rozvíjet svůj herecký talent. Po smutném roce 1968 i na ni padl stín politické nevraživosti a slibně našlápnutou filmovou kariéru rychle utnul. Televize, komediální filmy a snímky pro děti nám z té doby ale naštěstí hereččino umění zachovaly.

Kvůli špatnému politickému ovzduší ve společnosti ale ani natáčení nebylo vždy jen o umělecké práci. Tak se například v Zítra to roztočíme drahoušku...! setkala Iva Janžurová s Dagmar Havlovou (tehdy ještě Veškrnovou). Asi netušily, že jejich další setkání před kamerou jen zhruba o rok později je postaví do nemilé situace. Film Jak se točí Rozmarýny se musel kvůli obsazení Jana Třísky přetáčet s Jiřím Krampolem. Jan Tříska totiž emigroval.

A tak se stalo, že se dříve natočené záběry do konečné podoby filmu vůbec nedostaly, jiné byly natočeny nově. Ivě Janžurové tak některé pěkné scény zanikly a ty, které původně laskavě přenechala Dagmar Havlové, se naopak do filmu dostaly. Smutná záležitost, když herečka přijde o značný prostor ve filmu. To ale ve výsledku nesmí být znát, a tak když se před kamerou setkaly obě herečky o čtyři roky později ve volném pokračování příběhu o sousedských rozmíškách Co je doma, to se počítá, pánové... (tuto komedii vysíláme už za týden!), obě dámy se k sobě chovaly, jako by se nic nestalo.

Zatímco Iva Janžurová a František Peterka se stali manželským párem jen před kamerou. Pro Stellu Zázvorkovou a Miloše Kopeckého to byla připomínka jejich skutečného vztahu. Takhle, jak uvidíte v komedii, by asi nějak vypadlo jejich manželství, kdyby spolu v životě vydrželi. Ale jistě uznáte, že takové živly udržet při sobě je skutečně nad lidské síly. Manželství jim v 50. letech vydrželo zhruba rok. Při herecké spolupráci se ale dokázali povznést i nad tragickou událost, která se v jejich životě stala. Jejich dcera, která Stelle jako milá vzpomínka z osudového vztahu s Milošem zůstala, spáchala v kritickém věku dospívání sebevraždu. Stella v sobě smutnou záležitost na dlouhá léta uzamkla. A přestože byla stále vtipnou a okouzlující dámou, kterou si muži předcházeli, nikdy se už neprovdala.

S Milošem jim to ale ve čtvrteční komedii půjde dokonale, zvlášť když je semkne filmový bojový duch namířený proti Bartáčkovým! Je neuvěřitelné, co vše se může mezi sousedy odehrát, a to i když se přestěhují do nového bydliště.

Jestli se chcete v pobavit v dobré společnosti, zapněte si ve čtvrtek 20:00 Prima MAX a užijte si smíchu do sytosti.

Režie: Petr Schulhoff Scénář:Petr Schulhoff Kamera:Jiří Vojta Hudba:Milan Dvořák Hrají: Miloš Kopecký, Stella Zázvorková, Iva Janžurová, František Peterka, Luděk Sobota, Dagmar Veškrnová-Havlová, Darja Hajská, Eva Trejtnarová-Hudečková, Jan Skopeček

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný