8. října 2018 13:49
redakce Prima Living

Rozmarný milionář, nebo posedlý muž s temnou minulostí?

Herecký koncert Richarda Gerea a Dakoty Fanning si vychutnejte v psychologickém dramatu, které si pro svůj celovečerní debut vybral mladý nadějný režisér nezávislých snímků. Richard Gere předvede jeden ze svých nejlepších životních výkonů ve středu od 20.00 na Prima MAX.

Strhující psychologický portrét muže s temnou minulostí, kterého bezchybně ztvárnil Richard Gere v jedné ze svých nejpůsobivějších rolí. Pohledného fešáka středních let z Pretty Woman nahradil stárnoucí, ovšem neméně zajímavý a charismatický muž, kterému podobné dramatické role padnou jak ulité.

Možná jen škoda trochu nedotaženého závěru. Jestli si v průběhu začnete dělat choutky na krimi (bohatý strýček tuneluje vlastní nadaci) či temné rodinné drama (strýček v minulosti zneužíval dceru kamaráda, případně dcera kamaráda zneužívá bohatého strýčka), nechte si je zase zajít, nebudou uspokojeny. Co se dějové linky týče, je závěr tou slabší částí, ale herecké umění Richarda Gerea snímek i přesto povyšuje na skvělý zážitek.

Stalo se to před pěti lety. Franny (Richard Gere), osamělý, leč velmi bohatý muž středních let, cestoval se svými vlastně jedinými přáteli, lékařem Bobbym a jeho ženou, autem, když nepřímo zavinil dopravní nehodu.

Bobby ani jeho manželka srážku nepřežili. Zůstala po nich dospívající dcera Olivia (Dakota Fanning), která Frannyho po nehodě denně navštěvovala v nemocnici, ovšem pak se odstěhovala a na pět let mu zmizela ze života. A nyní se vrátila – vdaná za mladého doktora a těhotná.

Franny koupí mladému páru dům, který kdysi patřil Oliviným rodičům, a manželovi sežene práci ve své nemocnici. Taky za něj splatí všechny půjčky. Mladému Lukovi se tato péče zdá přehnaná, ale Olivia všechny strýčkovi dárky bezstarostně přijímá. To, co se na začátku jevilo jako dobře míněná snaha pomoci, se ovšem pomalu mění v posedlost a brzy je jasné, že počáteční přátelství mladé dvojice a stárnoucího filantropa nevyhnutelně spěje ke střetu.

Možná jste o filmu Rozmarný milionář netušili že...

Snímek je celovečerním debutem scenáristy a režiséra Andrewa Renziho, vycházející hvězdy amerického nezávislého filmu, který na sebe poprvé upozornil úspěšnými krátkými snímky na festivalu Sundance. Zodpovědný je za scénář i režii filmu.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný