4. června 2020 14:00
redakce Prima Living

Navždy spolu: Hvězdné herecké duo ve veleúspěšné romantice podle skutečnosti

Je to sladký, ale zbaštíte to. I s navijákem. Dojemný Channing Tatum a roztomilá Rachel McAdams v romantické podívané, kterou zcela proti očekávání v pohodě dává i mužské publikum. A navíc je natočená na motivy skutečné události!

Na svůj žánr sbírá tenhle snímek na stránkách filmových fanoušků neobvykle vysoká hodnocení. Československá filmová databáze (ČSFD) 72 %, IMDb 6,8 hvězdiček. Čím to? Je to sice bodnutí do vašich sentimentálních slabin, ale vkusně udělané, dobře stravitelné a taky se dokázalo vystříhat přílišných hollywoodských klišé.

Channing Tatum je příjemně civilní a hezky se na něj kouká, i když zrovna nikoho nemlátí a neukazuje svaly. Postava Rachel McAdams nám sice občas může jít na nervy, ale vzhledem k tomu, že ji hraje jinak sympatická Rachel, snáze jí to odpustíme.

A o co že tady vlastně jde?

Mladému manželskému páru, který je do sebe až po uši zamilovaný, se vinou dopravní nehody život obrátí zcela naruby. Leo (Channing Tatum) z ní sice vyjde bez zranění, ovšem jeho žena Paige (Rachel McAdams) už takové štěstí nemá. Po vážném úrazu hlavy a několikadenním kómatu se probere v nemocnici se ztrátou paměti. Manžela nepoznává a nepamatuje si na nic z jejich společného života. Po mentální stránce je opět mladičkou studentkou práv, jakou byla před pěti lety, než poznala Lea a dala se na uměleckou dráhu. A Leo? Ten stojí před nesnadným úkolem. Když nedokáže manželku přimět, aby si na něj vzpomněla, dokáže ji opět natolik okouzlit, aby se do něj znova zamilovala?

Odpověď již asi tušíte, ale nebojte, není to tak hrozitánský kýč, jak to možná na první poslech zní. Romantika se tu dávkuje po troškách a s citem, což je u filmu, jehož hlavním tématem je osudová, nezdolná a hory přenášející láska, opravdu kumšt.

Věděli jste o filmu Navždy spolu, že…

  • V jednom z rozhovorů se Channing Tatum svěřil, že ve scéně, kde nahý kráčí před Rachel McAdams, měl nasazenou protézu nadměrné velikosti (kde? no na nohách to nebylo…). Chtěl jí tak prý pomoci lépe vzbudit požadovanou reakci.
  • Po stránce finanční byl snímek jednoznačný úspěch. S rozpočtem pouhých 30 milionů dolarů dokázal celosvětově vydělat téměř 200 milionů dolarů, a stal se tak – z pohledu tržeb – sedmým nejúspěšnějším romantickým dramatem vůbec.
  • Film byl inspirován skutečnou událostí ze života manželů Kim a Krickitta Carpenterových, kteří si prošli obdobnou zkouškou osudu. Snímek se jim líbil, ale měli námitky proti opomenutí křesťanské víry, která na rozdíl od scénáře hrála v jejich příběhu se šťastným koncem významnou roli.
  • Ve scéně ze svatby, kdy si Leo a Paige vyměňují své manželské sliby, je vidět jejich kamarád, který stojí za nimi a obřad natáčí na videokameru. Když si ovšem později Paige video pouští, je natočené z úplně jiného úhlu.
  • Na začátku filmu Paige sedí u svého modelářského stolu a pracuje s hlínou. Když ale stůl v rozčilení odstrčí, má ruce absolutně čisté.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný