4. července 2018 08:43
redakce Prima Living

Rodinné Trable prcka Binka

Batole, které se ztratilo třem neschopným únoscům, prožívá první velká dobrodružství ve městě. Nenechte se odradit poněkud infantilním českým názvem. Ano, je to jednoduché, ano, je to komedie a ano, hlavní hrdina je mimino, ale je to i vtipné a v rámci žánru na úrovni. Pobavte se v sobotu v 17.50 na Prima MAX!

Devítiměsíční Bennington Cottwell, zvaný prcek Bink, se vůbec nemá špatně. Žije si spokojeně v honosném sídle svých rodičů, kteří ho zahrnují veškerou láskou a pozorností. Na dnešní den navíc jeho maminka naplánovala velkolepou událost. Do jejich domu pozvala módního fotografa Charlieho, který má Binkovi vytvořit profesionální fotografie. Netuší však, že Charlie byl spolu se svými dvěma asistenty po cestě k nim přepaden trojicí zločinců – Eddiem, Norbym a Veekou.

Zlosynové převlečení za očekávané fotografy přijdou do domu a celkem bez problémů Binka unesou. Šokovaným rodičům pak doručí zprávu o výkupném – požadují celých pět milionů dolarů! Případ přijíždí vyšetřovat policie a únosci se mezi tím těší na snadný výdělek. Jenže!

Při čtení pohádky na dobrou noc Veeko usne a Binkovi se podaří vylézt po požárním žebříku na střechu. Konsternovaní Eddie s Norbym ho zahlédnou střešním oknem, ale než se k němu stihnout dostat, je už batole na sousední střeše. Začíná honička po celém městě, při které se trojice diletantských únosců pokouší vynalézavé batole lapit. To jim však jako zázrakem pokaždé uniká...

Nezapomeňte se dívat v sobotu v 17.50 na Prima MAX!

Věděli jste o filmu Trable prcka Binka, že...

  • Při nebezpečných scénách musel být malý Bink nahrazen dvojníkem, osmdesátjedna centimetrů vysokým hercem Vernem Troyerem. Obzvlášť kaskadérské kousky má pak na svědomí robotická panenka.
  • Traduje se historka, kterou do světa vypustil nejznámější americký filmový kritik všech dob, legendární Roger Ebert. V roce 2009 se Roger vypravil do Indie a v Kalkatě navštívil největší místní kino. „Zeptal jsem se tamějších zaměstnanců, zda nejúspěšnějším americkým filmem v jejich kině byly Hvězdné války,“ napsal později ve svém sloupku. „Dostalo se mi ale zamítavé odpovědi. Byly to Trable prcka Binka, které se tu hrály více než rok, zněla překvapivá odpověď.“
  • Za zmínku stojí i to, že indický remake tohoto snímku (Sisindri) byl do kin v Indii uveden hned následující rok po americkém originálu, tedy v roce 1995.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný