4. dubna 2021 06:00
redakce Prima Living

Romantický Vlak do neznáma: Jak se natáčely milostné scény s Robertem Pattinsonem?

Co mají společného manželský trojúhelník, zakázaná láska, nedokončená studia a nezbedná slonice, která se ne a ne naučit poslouchat? Přece cirkus v Americe 30. let! Jeho zákulisí vám ukáže melodrama Vlak do neznáma.

V neděli od 20:00 na Prima MAX uvidíte cirkusovou manéž za časů světové hospodářské krize. Úpadek číhá na každého, kdo si zavčas neuvědomí, že jestli se dosud snažil, odteď bude muset napnout síly dvojnásobně. Dojde to i principálovi Augustovi (Christoph Waltz). Nerudný a padoušský manžel krasojezdkyně Marleny (Reese Witherspoon) chce finanční těžkosti vyřešit po svém. Pořídí cirkusu novou slonici Rosie, která je ale svéhlavá a drezúra se jí vůbec nezamlouvá. Jak ji jen naučit nové číslo, které přiláká zákazníky a odežene finanční krizi?

Budoucí veterinář Jacob (Robert Pattinson) také zažívá krizi – osobní. Jeho rodiče zahynuli při autonehodě. Nedostudovaného a bez peněz ho osud zavede do cirkusu Benzini. Dostane na starost zvěřinec včetně běloušů, se kterými exceluje krasojezdkyně Marlena. Ti dva spolu tráví víc a víc času. A pak je tu slonice Rosie, která je stejně jako Jacob cirkusovým nováčkem. Těm třem spolu začne být dobře a i přes neustále nové a nové překážky je to právě pouto přátelství, které je může zachránit od nešťastného života v područí despotického principála.

Perličky z přípravy filmu Vlak do neznáma

 • Reese Witherspoon prozradila, že pro ni byly milostné scény s miláčkem žen Pattinsonem utrpením. Mladík byl nastydlý a neustále popotahoval, případně si utíral nos do její paruky.
 • Slonici Rosie hrála dvaačtyřicetiletá Tai. Reese Witherspoon s ní trénovala 3 měsíce před natáčením. Dlouho jí trvalo, než překonala strach.
 • Produkce se potýkala s osočováním ze strany společnosti na ochranu zvířat Animal Defenders International. Týrání Rosie však bylo hrané. Včetně zvuků sloního nářku, které vznikly až během zvukové postprodukce.

Hvězdný Robert Pattinson

 • Narozen v Londýně 13. května 1986, otec je prodavač aut.
 • Výborně hraje na piano a na kytaru. S pianem začal ve třech letech, s klasickou kytarou v pěti.
 • Má dvě starší sestry Lizzie a Victorii.
 • Na castingu do filmu Stmívání porazil více než 3 000 kolegů. Navzdory očekávání na roli nerad vzpomíná.
 • V roce 2008 ho časopisy Rolling Stone a People jmenovaly nejpřitažlivějším mužem roku.
 • Od září 2014 byl pravděpodobně zasnoubený s britskou tanečnicí FKA twigs, roku 2017 se však rozešli.

Co o sobě Robert Pattinson tvrdí?

 • „Mým vzorem je Jack Nicholson. Miluju jeho manýry. Ve třinácti jsem viděl Přelet nad kukaččím hnízdem a hned jsem se začal oblékat jako Jack, zkoušet jeho akcent a pohybovat se jako on. Myslím, že mi to trochu zůstalo.“
 • „Když vyrůstáte se dvěma staršími sestrami, je to někdy boj. Oblékaly mě jako holčičku a říkaly mi Claudia. Až ve dvanácti jsem nastoupil do internátní školy a měl jsem konečně pokoj od holčičích věcí. Mohl jsem používat gel na vlasy místo laku.“
 • „Někdy si říkám, doprčic s hraním. Ale pak mi dojde, že bych taky mohl skončit jako prodavač bot a jsem vděčný za to, co jsem.“

Romantický film Vlak do neznáma uvidíte v neděli od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný