30. ledna 2017 12:28
Gabriela Gabrielová

Rivalové na zlepšení nálady

Rivalové - upoutávka

Komedie poněkud hrubšího zrna s Adamem Sandlerem v hlavní roli. Představte si prosťáčka z předměstí, co všechny hned seřve nebo rovnou seřeže, jak se ve snobském golfovém prostředí učí býti golfistou... Vtipných momentů je tu spousta, jen nejsou moc pro intelektuály. Čtvrtek ve 20.15 nebo pak v pátek v 15.20 na Primě MAX.

Happy Gilmore (Adam Sandler) je dospívající mladík s poněkud agresivními sklony, který má jediný sen – stát se slavným hokejistou. Rváč i vztekloun je na to dostatečný a nechybí mu ani senzační údery. Problém je v tom, že není schopný naučit se bruslit. Jednoho dne ale náhodou objeví, že svůj talent může využít i v jiných sportech a přijme nabídku místního trenéra golfu.

Většině členů ctihodného golfového klubu je jeho horkokrevnost a šílené chování trnem v oku, ale vzhledem k jeho mistrovským schopnostem ho brzy akceptují. Gilmore začne hrát o peníze, aby pomohl své babičce koupit zpět dům, který jí zabavil berní úřad.

Začne vyhrávat a brzy se stává oficiálním účastníkem blížícího se mistrovství. Zde ho ale čeká střet se žárlivým bývalým šampionem, který se snaží, seč může, aby byl Happy diskvalifikován.

Co se ne úplně povedlo...

  • Bývalý golfový profesionál Chubbs v závěrečné scéně zcela zřetelně na piano nehraje.
  • Když se Happy podepisuje fanynce na prsa, všimněte si, že jeho druhé jméno – Gilmore – se mezi záběry přesouvá z jedné strany hrudníku na druhou.
  • Na začátku snímku, když se Happy uchází o místo v hokejovém týmu a střílí na branku, jeho puk trefí sklo, za kterým stojí trenéři, a rozbije ho. V dalším záběru na oba muže je sklo ale viditelně zpátky a neporušené.
  • Všimněte si, že v některých scénách má Gilmorovo auto střešní okno a v některých ho nemá.
  • Golfový míček, který Happy odpálí od domu své babičky, proletí kolem mnohem více vozů, než kolik jich bylo předtím na silnici k vidění.

Co jste zaručeně nevěděli...

  • Rivalové jsou vítězem ceny MTV Movie Award pro nejlepší bitku.
  • Ve snímku se mihne Ben Stiller a to v roli nehodného sanitáře. Scénář původně obsahoval i scénu, ve které se Happy Gilmore dozví o špatném zacházení s jeho babičkou v domově důchodců a vyhodí zlého sanitáře z okna. Ta však byla nakonec vystřihnutá.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný