6. listopadu 2017 10:00
Gabriela Gabrielová

Reichenbašský pád připraví Sherlockovi nečekaně tvrdé přistání

Sherlock: Reichenbašský pád (3) - upoutávka

Herecký koncert starých známých, Cumberbatche a Freemana, doplní grandiózní sólo Andrew Scotta v roli Jima Moriartyho. Padne Sherlock, nepadne? Jeho reichenbašské drama nezapomeňte sledovat ve středu ve 20.00 na Prima MAX!

Sherlockův úhlavní nepřítel, génius zločinu Jim Moriarty je zpět a s ním i šílený plán, jak poštvat celé město proti detektivovi a jeho drahému Watsonovi.

Co dodat... Pokud se bojíte, že závěrečný díl druhé série vás zklame, protože přece již nemůže být lepší než ten předchozí a už vůbec nemůže překonat poslední díl úvodní série, buďte v klidu. Autoři se opět vyznamenali. Budete hltat každou scénu až do nervy drásajícího finále, a to zcela bez ohledu na to, zda již předem od pana A. C. Doyla víte, co se bude (a taky nebude) dít. Tato epizoda má stejně jako všechny předchozí kouzlo a šmrnc a standardně vysoké hodnocení, jež si celý seriál drží na filmových serverech, to jedině potvrzuje.

Pár perliček z natáčení:

  • Herec Ian Hallard, který zde hraje Moriartyho obhájce, žije v registrovaném partnerství s Markem Gatissem, což je představitel Sherlockova bratra Mycrofta, a rovněž je jedním z tvůrců a scenáristů seriálu.
  • Závěrečný kaskadérský kousek Sherlocka (nebudeme vám prozrazovat jaký), provedl sám herec Benedict Cumberbatch.

I mistr tesař je jednou (či vícekrát) utne:

  • Všimněte si pozorně pozice žvýkačky, kterou Moriarty přilepí na sklo při loupeži královských klenotů. Mezi jednotlivými záběry se mění. Jednou je pod písmenkem E, podruhé napravo od T.
  • Když při této loupeži píše Moriarty na truhlu s klenoty vzkaz „Get Sherlock“ (Dostaňte Sherlocka), v jednom záběru je vidět, že již napsal „She...“ ze slova Sherlock, ale v dalším detektivovo jméno teprve začíná psát.
  • V závěrečné Moriartyho scéně dávejte pozor na zbraň, kterou drží v ruce. V okamžiku, kdy z ní vystřelí, nachází se v jeho levačce. V dalším záběru z ní úplně zmizí a pak se znovu objeví.

Režie: Toby Haynes Předloha: Arthur Conan Doyle (kniha) Scénář: Steve Thompson Kamera: Fabian Wagner Hudba: David Arnold, Michael Price Hrají: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott, Louise Brealey, Katherine Parkinson, Vinette Robinson, Jonathan Aris, Tanya Moodie, Tony Pitts, Jaye Griffiths

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný