4. února 2019 11:56
redakce Prima Living

Rande u přepážky, které stojí za všechny peníze

Vtipné a originální a navíc hvězdně obsazené. Jestli si myslíte, že stokrát omletý motiv vyloupení banky vás již nemůže ničím překvapit, budete mile překvapeni. A v téhle kriminální komedii hned dvakrát.

Existuje mnoho způsobů, jak vykrást banku. A mnoho způsobů, jak zaujmout ženu. Pohledný muž jménem Tripp (Patrick Dempsey) usiluje o to druhé a zkouší to se stodolarovkou, kterou si přichází každý den těsně před zavíračkou rozměnit do místní banky ke krásné pokladní Kaitlin (Ashley Judd).

Jenže jednou večer se obvyklý scénář jejich setkání poněkud zdramatizuje. Do banky totiž vtrhnou lupiči. A shodou okolností hned dvě skupiny lupičů: Jedni profesionálové s detailně promyšleným plánem a druzí improvizující diletanti s taškou plnou plastické trhaviny.

Brzy se ovšem ukáže, že jejich setkání nebylo tak úplně dílem náhody. Obě skupiny byly do banky pozvány někým třetím. Jenže kým a proč? Zatímco lupiči spekulují o identitě pana tajemného a jeho úmyslech, začínají mezi rukojmími záhadně přibývat mrtví. Jejich vraždy však nemají na svědomí lupiči. Brzy je jasné, že ten, kdo je do banky pozval, tak udělal proto, aby je na místě všechny zlikvidoval. Je jedním z nich a pomalu na ně líčí smrtící pasti...

Kdo by si pomyslel, že vykradení banky může skýtat tolik zábavy?! Absurdní situace, bláznivý humor a obsazení, které vás bude bavit… U Rande u přepážky se zkrátka zasmějete. Patrick Dempsey v roli sympatického, i když trochu šíleného chlápka s obsesivní poruchou, kterému nesmí dojít prášky a který postupně odhaluje zákulisí záhadného přepadení, je osvěžujícím prvkem a roli si viditelně užívá.

Možná jste o filmu Rande u přepážky netušili, že…

  • Pro roli pokladní Kaitlin byly zvažovány Jessica Biel i Liv Tyler.
  • Lék Depakene, který ve filmu užívá Tripp, se předepisuje pacientům s bipolární poruchou a slouží ke stabilizaci nálad.

Režie: Rob Minkoff

Scénář: Jon Lucas, Scott Moore

Kamera: Steven Poster

Hudba: John Swihart

Hrají: Patrick Dempsey, Ashley Judd, Jeffrey Tambor, Pruitt Taylor Vince, Mekhi Phifer, Tim Blake Nelson, Curtis Armstrong, Matt Ryan, Octavia Spencer, John Ventimiglia, Adrian Martinez, Thomas C. Daniel, Rob Huebel a další.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný