3. ledna 2020 06:59
redakce Prima Living

Půvabně old-schoolové Tajnosti Paříže, v hlavní roli Jean Marais

Chrabrý a čestný hrdina v přestrojení za chuďase proniká do světa prostých lidí, aby odčinil, co neuvážením napáchal. Romanticko-dobrodružné drama francouzské produkce si vychutnejte v pátek na Prima MAX! Od osmi.

Markýz de Sombreuil (Jean Marais) je bohatý šlechtic ve státních službách, který má dobré srdce, leč trochu lehkovážnou povahu. Jednou při divokém přesunu z jednoho večírku na druhý srazí v klikatých uličkách Paříže svým kočárem chudého dělníka.

Výčitky svědomí mu nedají spát, a tak se navzdory zaplacené pokutě rozhodne po osudu muže dále pátrat. Ke svému zármutku zjistí, že dělník na následky zranění v nemocnici zemřel a zbyla po něm nezaopatřená mladičká dcera Marie. Šlechtic se rozhodne rodině pomoci, ale tak, aby o tom nevěděla. Převlékne se za přístavního dělníka a vyzbrojen jen silou svých pěstí a nebývalou fyzičkou vydává se mezi chudý pařížský lid konat dobro.

Věděli jste o filmu Tajnosti Paříže, že...

  • Všechny kaskadérské kousky tu Jean Marais zvládl sám, bez dubléra.
  • Snímek vychází ze stejnojmenné knižní předlohy, i když příliš důsledně se jí nedrží. Poprvé román vycházel ve Francii v novinách Journal des Débats (česky Noviny diskuzí) v letech 1842 až 1843 na pokračování a čítal celkem 90 dílů! Noviny Journal des Débats měly ve Francii dlouholetou historii. Založeny byly již v roce 1798 a fungovaly téměř až do konce druhé světové války v roce 1944. Příběh zaznamenal velký čtenářský ohlas a téměř okamžitě navýšil prodeje.
  • Román byl převeden i na divadelní prkna a jedna dřívější filmová adaptace spatřila světlo světa už v roce 1943. Do angličtiny byl přeložen až v roce 2015 a vydán v edici Penguin Classics.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný