29. května 2020 14:00

Půl domu bez ženicha zaplnil Václav Vydra i jeho slavná maminka. Musela mu radit?

Vladimír Menšík a Václav Vydra – to je záruka zábavy, která se neokouká! Společně s Danou Medřickou vytvořil tento ansámbl nezapomenutelnou komedii.

V neděli od 12.20 na Prima MAX se přesvědčíte, že tahle legendární hořká komedie patří mezi filmy, na které se dá koukat stále. Přestože od natáčení letos uplyne čtyřicet let, dodnes je aktuální a zárukou kvalitní podívané. Hezké vzpomínky na natáčení má Václav Vydra, představitel studenta Libora, který se zalekne svatby, do které je tlačen svým nastávajícím tchánem v podání Vladimíra Menšíka. Nejenže to byla jeho první velká role, ale rovněž jediný film, ve kterém si zahrál se svojí maminkou Danou Medřickou. Tři roky nato nečekaně zemřela na infarkt.

Zábava od zkušenějších

„Dřív jsem měl před ní velkou trému, při tomto natáčení už to bylo lepší. Bylo mi čtyřiadvacet a už jsem trochu sebevědomí měl. Těšilo mě, že jsme tam spolu. Že by všechny mé scény bedlivě sledovala a radila, co mám a nemám dělat, to ne... To by asi udělala jen v případě, když by viděla, že jsem úplně mimo. A to jsem snad asi nebyl,“ uvedl s úsměvem.

Atmosféra na place prý byla báječná. „Exceloval samozřejmě Vladimír Menšík. Byť už byl vážně nemocný, pořád bavil všechny ostatní. Nikdy nezapomenu, jak si vždycky o přestávce píchl injekci a pak seděl, vyprávěl a vyprávěl a všichni se řezali smíchy. On se tím vlastně nabíjel, drželo ho to nad vodou. Překypoval energií,“ přiblížil Václav Vydra.

Ne všechny projekty klapnou

Po natáčení mu režisér Hynek Bočan nadšeně sliboval práci v dalších jeho projektech, zůstalo však už jen pouze u dvou filmů. „Byl jsem šťastný, že mi ve snímku Půl domu bez ženicha svěřil takovou roli. Mrzí mě ale, že pak už jsem s ním dělal pouze pohádku S čerty nejsou žerty, kde jsem měl malou, ale asi dodnes památnou roličku prince, který proslul větou: Tatínek vám vyhlásí válku. Pak už jen ale úplně nevýraznou roličku v televizním seriálu Zdivočelá země. Ale to už je život,“ pokrčil rameny herec.

Komedii Půl domu bez Ženicha sledujte v neděli od 12.20 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný