25. února 2019 11:39
redakce Prima Living

Prožijte večer se skvělým dramatem Bídníci

Výborná britsko-americká verze nesmrtelného příběhu, zcela srovnatelná s francouzským dramatem z roku 1958 s Jeanem Gabinem. Nádherná je výprava i kostýmy, nejvíc vás ale dostanou herecké výkony a zvlášť ten Geoffreyho Rushe. Mrkněte v neděli ve 20.00 na Prima MAX!

Liam Neeson, Geoffrey Rush, Uma Thurman... i díky nim nebudete mít šanci se nudit. Stopáž filmu má sice něco přes 130 minut, ale když vás zrovna nesvírá napětí, kocháte se skvělou výpravou, vašim smyslům lahodí krásná hudba, pozornost poutá zajímavé vyprávění, české exteriéry a excelentní herecké výkony.

Ďábelský Javert je v podání Geoffryho Rushe zcela nezapomenutelný a jeho protějšek Liam Neeson je jako chrabrý Valjean také přesvědčivý. Zkrátka zdařilá adaptace slavného románu, které nelze téměř nic vytknout. Vážně Prima.

Jean Valjean (Liam Neeson) se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neskutečná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež.

O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta malého městečka. Naneštěstí novým velitelem místní policie je jmenován inspektor Javert (Geoffrey Rush), který si Valjeana pamatuje z galejí. Tomu se daří svou pravou identitu skrývat, ale mazaný policista vymyslí plán, jak na něm doznání vynutit.

Mezitím se Valjean ujímá nemocné ženy Fantiny (Uma Thurman) a na smrtelné posteli jí slibuje, že se postará o její dcerku Cosette (Claire Danes), která otročí v místním hostinci. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi na poslední chvíli nepodařilo uprchnout. S malou Cosette nachází úkryt v pařížském klášteře, ale jeho a Javertova cesta se má zkřížit ještě jednou a to během pařížské revoluce roku 1832.

Možná jste o filmu Bídníci netušili...

  • Film se natáčel v roce 1997 mimo jiné na zámku v Dobříši, na Hradčanském náměstí v Praze, na zámku v Tróji, v Kutné hoře, Žatci a Vrbnu.
  • Zahrálo si v něm i několik českých herců, například Miroslav Táborský, Jan Kuželka, Zdeněk Vencl, Pavel Kočí a další.

Užijte si film v neděli ve 20.00 na Prima MAX!

Režie: Bille August Předloha: Victor Hugo (kniha) Scénář: Rafael Yglesias Kamera: Jörgen Persson Hudba: Basil Poledouris Hrají: Liam Neeson, Geoffrey Rush, Uma Thurman, Claire Danes, Hans Matheson, Reine Brynolfsson, Toby Jones, Václav Chalupa, Janet Henfrey, Zdeněk Hess, Jan Kuželka Rok uvedení: 1998

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný