30. března 2018 08:00
redakce Prima Living

Prostorově výrazný Špión a dalších 7 sympatických tlouštíků

Melissa McCarthy nám připomíná starou známou pravdu. S kalorickými závisláky bývá sranda. Podívejte se na film Špión v neděli ve 22.05 na Prima MAX.

Kdo má tukem obalené nervy, ten většinou bere život s humorem. Alespoň tak to říkaly naše babičky, baštící chleba s dvojitou porcí másla, zapíjející ho hustou smetanou. A pro životní moudra nemusíte chodit ani k babičce. Hollywood má dlouhou šňůru úspěšných tlouštíků, kteří si dělají legraci ze sebe i ze všech ostatních. "Fat is funny", to bylo dlouhou dobu heslo všech komedií. A dokonce ani vlna fotošopovaných modelek a vysekaných akčních hrdinů nedokázala tuhle pravdu znesvětit. Pokud není komedie dobrá, může za to scenárista, nikoliv herec.

Melissa McCarthy byla v některých svých rolích vyloženě otravná, ale v komedii Špión, dáváme v neděli ve 22.05 na Prima MAX, doslova září.A vedle ní hláškuje ostošest Jason Statham, aby se to trochu vyrovnalo. Zápletka není kdovíjak originální, ale komediální timing a image korpulentní špiónky vycházejí na jedničku.

A film má dokonce i bondovský song, který je... lepší než bondovské songy v posledních pěti bondovkách. Takže ať jste tlustí, nebo tencí, běžte se do kina na tenhle film podívat. Udělá vám dobře, protože je po čertech zábavný. A tlouštíci jsou v něm zas jednou za hvězdy, aniž by to působilo nuceně. Stejně jako postavy v následujících filmech, které svým způsobem nekriticky milujeme.

Zamilovaný profesor (Zamilovaný profesor)

Mluvíme samozřejmě především o prvním filmu, ve kterém hrál hlavní roli Eddie Murphy a... Eddie Murphy v obleku tlustého profesora Klumpa. Zbytek jeho povedené rodiny ovládl až druhý díl, ve kterém bylo kvůli hláškujícím tlouštíkům trochu těsno. Jednička ale dokázala Murphyho exhibicionistické sklony vyvážit a dodnes je pravděpodobně nejlepším filmem svého druhu, mnohem lepším než třeba série Agent v sukni s Martinem Lawrencem v hlavní roli.

Pan Úžasňák (Úžasňákovi)

To není tuk, to jsou jen unavené svaly. Pan Úžasňák opravdu vypadá tučně jen z některých úhlů nebo když zrovna přestane zatahovat břicho. I superhrdiny občas dožene věk, těsně následovaný přebytečnými kily. Důležité ale je zůstat ve formě duševně. Jedna z nejoblíbenějších pixarovek v tomhle směru vyslala důležité poselství. A protože si ji fanoušci neustále hýčkají, dočká se už brzy pokračování – s původním režisérem za kamerou. Na tenhle návrat se vyloženě těšíme.

Tlustej bastard (Austin Powers)

Roztomile pokřivený svět Austina Powerse je plný bizarních postaviček. Mike Myers tehdy sypal z rukávů jeden charakter za druhým, ale ne vždycky trefil do černého. Mezi oblíbenější postavy ovšem rozhodně patřil Tlustej bastard, vážený (doslova) spojenec se skotskými kořeny, několika nepublikovatelnými fetiši, těžkým přízvukem a těžkým čímkoliv. Místy byl vyloženě odporný, ale jeho upřímnost byla odzbrojující. Nemůžeme ale napsat, že nám chybí, protože kdyby to Mike Myers slyšel, určitě by začal chystat nějaký reboot.

Jabba (Hvězdné války)

Když se začaly ohlašovat Star Wars sólovky, tak nějak jsme doufali, že si někdo vzpomene na Jabbu. Copak by si tenhle překupník a zástupce slimákoidní vesmírné rasy nezasloužil odvyprávět vlastní příběh? Vždyť jsme si ho v těch Hvězdných válkách ani pořádně neužili. George Lucas se pokusil to napravit ve speciálních edicích, do kterých Jabbu dodatečně vložil, ale některým fanouškům to pořád nestačí. A vlastně se jim ani nedivíme.

Del Griffith (Letadla, vlaky, automobily)

Neuvěřitelně ukecaný, věčně usměvavý a od kosti dobrák. Jinými slovy úplně na zabití. Kontrast mezi nevrlým a věčně nervním Stevem Martinem a až dětsky naivním a dobře vše mínícím Johnem Candym je základem kultovní komedie, ve které se nesourodá dvojice vydává na nedobrovolnou cestu napříč Amerikou. Takový humor se už dneska skoro nedělá, což je důvod, proč tuhle klasiku neustále reprízují. John Candy má samozřejmě na kontě i spoustu dalších hitovek, ale Del Griffith, nesnesitelný a neodmítnutelný zároveň, zůstává jeho majstrštykem.

Albert (Hitch)

Objemný učetní, který chce randit s celebritou – to je pro dohazovače Willa Smithe ultimátní mise, po které může odejít do důchodu. Albert je tlouštík s komplexem méněcennosti, tragickými tanečními rutinami a vrozenou nešikovností. To všechno ale dokáže na cestě za vysněnou ženou překonat nebo využít ve svůj prospěch. Zní to příliš romanticky a usopleně? V Hitchovi to krásně funguje a hlavně Smithovo koučování patří k nezapomenutelným okamžikům filmové historie. Kevin James v roli Alberta bohužel zatím nedokázal na tenhle kariérní vrchol navázat a vlastně se ani moc nedivíme. V Hitchovi se to prostě všechno krásně sešlo.

Bob (Klub rváčů)

Ten s velkejma kozama. Film Davida Finchera si nebere servítky, vlastně ani nemůže, protože jeho knižní předloha počítá s tím, že se z ní čtenářům občas udělá nevolno. Postava, kterou hraje Meat Loaf alias Velkej tlustej Bob, může na první pohled vypadat odpudivě, zvlášť když tiskne Edwarda Nortona do svých obřích prsou, důsledku užívání koňských dávek steroidů. V tom záběru je spousta emocí tak protichůdných, jak to umí jenom Fincher. Písničky Meat Loafa od té doby už nikdy nezněly stejně.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný