7. srpna 2017 13:16
Gabriela Gabrielová

Procházka v oblacích: Nezapomenutelná love story s Keanu Reevesem

Procházka v oblacích - upoutávka

Je škoda, že tahle americko-mexická romance neudělala větší díru do světa. Přitom pro to měla všechny předpoklady. Včetně nádherné kamery. Půvabný příběh bohaté mexické dcerky v nesnázích. A pohledný americký voják, který se rozhodne krásné dívce pomoci. Třeba tím, že bude předstírat, že je její manžel.

Setkali se náhodou. On neznal ji, ona nevěděla nic o něm. Píše se rok 1945 a Paul Sutton se vrací z války, ale jeho žena Betty na něj u lodi v přístavu nečekala. Po cestě domů potká posmutnělou Mexičanku Viktorii, která právě dostudovala vysokou školu a nechtěně otěhotněla. Paul jí nabídne pomoc. Ona se obává vrátit se domů těhotná a bez manžela, neboť její otec (Giancarlo Giannini) striktně dodržuje staré mexické tradice. A její těhotenství by vnímal jako nepřekonatelnou hanbu. Paul navrhne Viktorii, že bude na jeden den hrát jejího manžela. Jenže tradicionalistický otec něco tuší a Paul se zdrží v nádherném kraji plném vinic a s krásnou Viktorií po boku o něco déle. Takže už asi tušíte, že ti dva se do sebe zamilují.

A to je právě problém. Paul je charakterní muž a nechce podvádět svoji ženu Betty navzdory tomu, že si toho spolu moc neužili, protože se brali narychlo před tím, než Paul narukoval do války. Proto Paul od Viktorie se zlomeným srdcem odchází. Jak proběhne jeho návrat domů? A setká se ještě někdy s Viktorií a její rodinou?

Na skvěle natočený romantický film Procházka v oblacích se dívejte ve středu ve 20.00 hod. na Prima MAX!

Kdo nám připravil romantickou chuťovku?

  • Film A Walk in the Clouds (Procházka v oblacích) byl natočen v roce 1995 předním mexickým režisérem Alfonso Arauem. Dokonalou kameru opatřil doslova filmový mág Emmanuel Lubezki. Tento kameraman později natočil takové pecky jako například Ospalou díru s režisérem Timem Burtonem, Mexickou jízdu s Alfonsem Cuarónem, Strom života s režisérem Terrencem Malickem anebo snímek Gravitace opět s Alfonsem Cuarónem.
  • Právě díky měkké plastické kameře plné záblesků slunce si maximálně můžete vychutnat atmosféru vinic, na nichž se romance Procházka v oblacích odehrává.
  • Příběh probíhá v Mexiku, v oblasti Las Nubes. Ve skutečnosti se točilo převážně v Napa Valley v Kalifornii.
  • Patří do desítky posledních filmů hereckého velikána s mexickými kořeny Anthony Quinna (Silnice, Lawrence z Arábie, Řek Zorba, Salivari). Zemřel v roce 2001 v americkém Bostonu.
  • Některé Mexičany hrají herci původem z Itálie – to je příklad hlavní hrdinky Viktorie. Zahrála si ji Aitana Sánchez-Gijón. Což je italská herečka se španělsko italskými kořeny. Nebo jejího otce Alberta Aragona ztvárnil Ital Giancarlo Giannini. Ten pochází z italského La Spezia. Znáte ho hlavně z vedlejších rolí například ve filmech Osvícení, Hannibal, Muž v ohni, Quantum of Solace či Casino Royale.
  • Věděli jste, že herec Keanu Reeves má velmi komplikovaný původ? Proto možná jeho zvláštně exotický vzhled. Narodil se v libanonském Bejrútu anglické kostýmní designérce Patricie Taylor. Jeho otec byl geolog Samuel Reeves, narozený na Havaji. Ale jeho předci byli Portugalci, Havajci, Britové a Číňané. Jméno Keanu znamená v havajštině „chladný vánek nad horami“.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný