1. srpna 2019 16:35
redakce Prima Living

Příště už budeme chytřejší, staroušku!

Satira o dvou neskutečných smolařích, kteří ať sáhnou na jakýkoli lup, skončí nezdarem. Bezvadný je hlavně výkon Františka Peterky, který na to, že mu zde bylo 60 let, vypadá a hraje pořád bravurně. Na Prima MAX se dívejte ve čtvrtek 22. 8. ve 20.00.

Skvěle obsazená kriminální komedie Petra Schulhoffa nás zavede do vězení, kde si dva vykutálení podvodníčci – Gustav Makovec (František Peterka) a Karel Vašátko (Karel Augusta) – odpykávají trest za předchozí lupy. Za dobré chování jsou oba předčasně propuštěni a slibují si, že tentokrát už budou sekat latinu.

Jenže najít si slušné zaměstnání se ukáže být jako větší problém, než si mysleli. Nejdřív jsou propuštěni z autoservisu, jelikož se stali nepohodlnými svědky místních nekalých praktik. Poté jsou vyhozeni ze stavby, protože omylem zničili prkna, která si chtěl stavbyvedoucí tajně odvézt.

Po dalších neúspěších neochotně přijímají nabídku své lakomé známé, hospodské Julinky, na „alkoholovou šmelinu“. Jenže lakomá hostinská je pěkně oškube a navíc je začne vydírat vedoucí skladu s alkoholem Babánek. Ostřílení kriminálníci se však tentokrát pojistí a vymyslí geniální plán, na jehož konci se ocitnou s kapsami plnými peněz. Jenže idylka ani tentokrát netrvá příliš dlouho…

Možná jste o filmu Příště budeme chytřejší, staroušku netušili, že…

  • Pod scénářem i režií je podepsaný Petr Schulhoff, odborník na klasické detektivky, který na konci kariéry zabrousil i do žánru satirických komedií. Z jeho detektivních příběhů budete určitě znát Vrah skrývá tvář (1966), Po stopách krve (1969), Vím, že jsi vrah (1971) či Diagnóza smrti (1979).
  • Z ranku komedií jmenujme třeba Hodíme se k sobě, miláčku…? Zítra to roztočíme, drahoušku…! Já už budu hodný dědečku! či Já to tedy beru, šéfe…! Ke spoustě svých snímků si podobně jako ke „Starouškovi“ psal sám i scénáře.
  • Petr Schulhoff se narodil v Berlíně roku 1922 hudebnímu skladateli Ervínu Schulhoffovi a už od malička projevoval hudební a herecké nadání. Na začátku války byl spolu s otcem deportován do bavorského koncentračního tábora, kde jeho otec bohužel zemřel. Po válce si Petr Schulhoff dodatečně dodělal maturitu a stal se asistentem režie v Barrandovských studiích, což naplno odstartovalo jeho filmovou kariéru.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný