4. července 2019 06:30
redakce Prima Living

Připraví zmrzlý muž Louis de Funèse o celý majetek?

Fanoušci Louis de Funèse mohou jásat. Na obrazovky se dostává méně známý film s francouzským komikem, který se proslavil především filmy o rtuťovitém veliteli četníků či filmy o Fantomasovi. Bude vás bavit příběh a skvělá zápletka. V pátek ve 20.00 na Prima MAX.

Píše se rok 1969 a v Grónsku bylo objeveno zmrzlé tělo neznámého muže. Stal se pravděpodobně obětí nehody během expediece v roce 1905. A protože tělo bylo perfektně zakonzervováno, vědci se pokoušejí muže rozmrazit a pomalu uvést zpět do života.

Obchodník Hubert de Tartas (Louis de Funès), který žije na supervysoké noze především díky rodinnému jmění své manželky Edmé (Claude Gensac), je celým objevem naprosto nadšen.

Ale jen do chvíle, kdy se dozví, že šlo o francouzskou expedici a oživený muž Paul Fournier (Bernard Alane) je dědečkem jeho ženy Edmé. Živý dědeček totiž znamená, že de Tartasovi přijdou o továrnu a veškerý majetek! A tak se snaží Edmé přesvědčit, aby nechala svého předka vědcům. Ta o ničem podobném nechce ani slyšet. Dědeček, který je vlastně pohledný mladík, se podle Edmé musí vrátit domů. Hubert de Tartas pod vlivem ženy nakonec souhlasí. A musí poslechnout i dosti bizarní radu lékařů a vědců. Aby se zmrzlý dědeček nestal obětí šoku, je potřeba vše ve městě přizpůsobit období roku 1905.

A tak celá rodina včetně vzteklého Huberta de Tartas hraje ve jménu dědečkova zdraví jakési divadlo. De Tartas musí například předstírat že je pouze nápadníkem své ženy. Pro diváky jde o silně komické situace, ale Hubert de Tartas nakonec nevydrží a řekne „mladému“ dědečkovi pravdu. Mrkněte na to, jak to dopadne!

Není vám do smíchu? Zachechtejte se při francouzské komedii Hibernatus s Louis de Funèsem! V pátek ve 20.00 hod na Prima Max!

Co vás na filmu Hibernatus zajímá?

  • Pro tehdy 21 letého herce Bernarda Alane, byla role „zmrzlého“ Paula Fourniera ve filmu Hibernatus (1969) první filmovou rolí. Později se proslavil hlavně jako divadelní a muzikálový herec. Působil nejen ve Francii, ale současně také v Anglii.
  • Bohatou manželku Huberta de Tartas půvabnou Edmé si zahrála blondýnka Claude Gensac. Tato herečka velmi jemných mravů vyšší třídy hrála manželku Louise de Funèse celkem v deseti filmech.
  • Film byl natočen podle divadelní hry Jean – Luca Bednarda z roku 1957. Studio Gaumont oslovilo režiséra Edouard Molinara a do hlavní role obsadilo Funèse. Podobný scénář se odehrál i při vzniknu filmu Oskar (1967)
  • Ve filmu Hibernatus se můžete těšit i na svatbu. Zkuste si tipnout, kdo si bude koho brát.
  • První roli u filmu dostal geniální komik Louis de Funès až ve 31 letech! Začalo se mu přezdívat „muž, který udělá čtyřicet obličejů za minutu“.
  • Francouszký komik Louis de Funès mluvil třema jazyky – španělsky, anglicky a samozřejmě francouzsky. Jeho matka pocházela ze Španělska.
  • Louis de Funès byl vynikající pianista a vlastnil zámek Chateau de Clermont blízko města Nantes. Ze dvou manželství se mu narodili tři synové – Daniel, Patrick a Olivier, který se stal hercem.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný