5. srpna 2020 14:00

Případ nevěrné Kláry: Proč ho navzdory úspěchu Románu pro ženy nesměl točit Filip Renč?

Podle našeho největšího hitmakera Michala Viewegha vznikla romantická krimikomedie v italské produkci. Proč se česká stopa omezuje na řadu známých herců?

V pátek od 22.40 na Prima MAX uvidíte nepřiznané pokračování úspěšného Románu pro ženy. Film byl natočen podle románu jednoho z nejúspěšnějších českých spisovatelů současnosti Michala Viewegha. Původně měl snímek režírovat Filip Renč, který sklidil velký úspěch s jeho Románem pro ženy, práva však nakonec zakoupila italská produkce.

Knižní předloha je svatá

„Nabídka přišla od producentky, která má Oscara, a od renomovaného režiséra, který natočil zhruba patnáct filmů a dostal několik cen. Nešlo o peníze, viděl jsem v tom lichotivou možnost vykročit z našeho malého českého rybníčku. Filip měl pocit, že by chtěl jiný závěr, než je v knize, a měl ještě další nápady, které se nám příliš nepozdávaly,“ zdůvodnil své rozhodnutí Viewegh.

Zfilmovaný příběh, který se drží knižní předlohy, přinese pouze dvě faktické změny. Soukromé očko nebude záletnou hrdinku stopovat na cestě do Číny, ale při jejím výletu do Benátek. A jeho klientem, který si sledování partnerky objedná, nebude spisovatel, nýbrž hudebník.

Velmi české obsazení

Do hlavních rolích byli obsazeni italští i čeští herci. Ve snímku tak uvidíme například Annu Geislerovou, Věru Křesadlovou, Miroslava Šimůnka, Jáchyma Krause (syna Jana Krause a Ivany Chýlkové) nebo modelku Pavlínu Němcovou, která ztvárnila záletnou postavu ženy jménem Ruth.

„Pro mě je nevěra v životě nepřijatelná, ale jako začínající herečka jsem si nemohla vybírat. Byla jsem za tu roli ráda, vždyť byla jednou z hlavních. Přestože mi byla charakterově cizí, musela jsem to umět zahrát. Musím říct, že je zajímavější dostat roli, která je opak vás samé,“ svěřila se Němcová.

Vztahovou krimikomedii Případ nevěrné Kláry uvidíte v pátek od 22.40 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný