25. listopadu 2019 12:48
redakce Prima Living

Prime aneb Uma Thurman v nejlepších letech

Jestli máte rádi inteligentní pohádky pro dospělé, které diváka neurážejí naivitou, ale zároveň z nich sálá pohoda a nekýčovitá romantika, pak jste tu správně. Uma Thurman a Meryl Streep se vám v neděli večer postarají o moc příjemnou zábavu. Od 20.00 na Prima MAX.

Romatická komedie, která staví na promyšlené psychologii a skvělých dialozích, při kterých se budete pohledem do programu ujišťovat, jestli skutečně nepochází z dílny Woodyho Allena. Navíc exkluzivní herecké obsazení v podobě Umy Thurman a Meryl Streep zaručuje bezpečné překlenutí i těch několika málo lehce laciných momentů. Suma sumárum: pohodová atmosféra, vtipný scénář, dialogy jedna báseň a super sexy Uma Thurman. Co víc si při pondělku přát?

Rafi (Uma Thurman) je pohledná sedmatřicetiletá fotografka, která však doposud měla na muže spíše smůlu. Právě se vzpamatovává z nedávného rozvodu a pravidelně se dochází vypovídat ke své terapeutce Lise (Meryl Streep). A právě ta jí poradí, že nejlepším lékem na bolavé srdce je najít si okouzlujícího muže.

Rafi je k tomuto plánu nejdříve skeptická, ale pak narazí na Davea, třiadvacetiletého truhláře, který se pokouší prorazit jako malíř. I přes velký věkový rozdíl to mezi nimi okamžitě zajiskří a zanedlouho se z nich stanou milenci. Rafi jen kvete a září štěstím a na sezeních s Lisou probírá všechny aspekty vztahu s fantastickým milencem, včetně těch nejintimnějších detailů. Jediné, co terapeutce zatají, je skutečný věk milence a jeho jméno. Lisa je spokojená s pozitivním vývojem své klientky ovšem jen do chvíle, než zjistí, že oním skvělým milencem v životě Rafi není nikdo jiný než její syn.

Možná jste o filmu Prime netušili, že...

  • Pes sedící u Meryl Streep ve scéně, kdy jí s manželem sendvič, je ve skutečnosti její vlastní.
  • Hlavní roli mladé fotografky měla původně hrát Salma Hayek. Vyžadovala však výrazné zásahy do scénáře, a když je režisér odmítl udělat, z projektu pouhé dva týdny před začátkem natáčení odstoupila. Casting Umy Thurman byla tedy rychlovka.
  • Režisér snímku Ben Younger je zároveň jeho scenáristou. Příběh začal psát ještě před svým debutovým snímkem Riziko (2000) a v dalších osmi letech se k němu opakovaně vracel. Younger se kromě režírování věnuje i psaní pro noviny.
  • Autorem obrazu, který Rafi (Uma Thurman) považuje za svůj nejoblíbenější, je americký malíř lotyšského původu Mark Rothko.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný