4. dubna 2021 23:46

Prima KRIMI slaví 3. narozeniny s rekordní sledovaností

Přesně před třemi lety zahájil na Velikonoční pondělí své vysílání dnes divácky velmi oblíbený televizní kanál Prima KRIMI. Divákům nadále nabízí seriálové stálice jako Námořní vyšetřovací služba, Closer: Nové případy, Případy inspektora Lynleyho nebo Sběratelé kostí. Ty se v kombinaci s novinkami, jakými jsou závěrečné dvě řady seriálu Cardinal nebo premiérové případy série V mysli pachatele, těší narůstající divácké oblibě.

Za posledních dvanáct měsíců dosáhl share kanálu Prima KRIMI v hlavním vysílacím čase rekordních 3,13 % v CS 15+ (meziroční nárůst o 0,58 p. b.).

Kanál se dlouhodobé přízni diváků těší nejen v prime time, ale i průměrná celodenní sledovanost za poslední rok překonala rekordy a dosáhla share 3,12 % v CS 15+ (meziroční nárůst o 0,52 p. b.). Stejně dobré výsledky má kanál i v cílové obchodní skupině 15–69 s podílem na sledovanosti ve výši 3,07 % v celodni (meziroční nárůst o 0,42 p. b.) a 3,12 % v prime time (meziroční nárůst o 0,46 p. b.).

Diváky na kanálu Prima KRIMI oslovují jak minisérie vysílané o víkendových večerech, tak seriálové stálice ve všední večery. Nejsledovanějším pořadem za poslední rok byla premiérová epizoda Zločinů z vřesovišť s podtitulem Slepé místo, kterou v neděli 13. 12. 2020 sledovalo 231 000 diváků v CS 15+ (share 5,64 %). Ve všední dny baví diváky především Námořní vyšetřovací služba, jejíž nejsledovanější díl si v pátek 5. 3. 2021 nenechalo v totožné cílové skupině ujít 200 000 diváků (share 4,17 %).

Prima KRIMI slaví 3. narozeniny

„Jsme rádi, že Prima KRIMI oslovuje stále více diváků, k čemuž letos na jaře jistě přispělo premiérové uvedení závěrečných dvou řad populárního seriálu Myšlenky zločince nebo nové řady oblíbené Vůně zločinu. U diváků pak bodovaly Námořní vyšetřovací služba i víkendové série, třeba premiérové epizody Vražd podle Agathy Christie,“ říká Roman Mrázek, programový ředitel skupiny Prima.

Novinky jsou pro diváky Prima KRIMI připraveny i v dubnu a květnu. Od 18. dubna naváže na premiérovou třetí řadu série Cardinal: Sbohem, lásko, její zbrusu nové pokračování – Cardinal: Než přijde noc. Diváci se tak s detektivem Johnem Cardinalem a jeho parťačkou Lisou Delormeovou opět vydají na mrazivý kanadský sever, kde zločin rozhodně nespí.

Čtěte více o zajímavostech ze zákulisí natáčení seriálu Cardinal

Na přelomu měsíce, 24. dubna a 1. května, se pak opět ocitnou V mysli pachatele, která je ve dvou premiérových epizodách znovu přivítá v drsné irské přírodě.

Osmý kanál skupiny Prima začal vysílat na Velikonoční pondělí 2. dubna 2018, zaměřen je převážně na zahraniční seriály s detektivní tematikou a navazuje na jejich předchozí úspěchy na kanálu Prima LOVE. Grafiku pro Prima KRIMI vytvářelo audiovizuální studio DEPARTMENT. Grafika od světově uznávaného ilustrátora Pavla Fuksy staví na aktuálně populárním stylu grafiky 60. a 70. let minulého století. Hlavní grafický motiv kanálu Prima KRIMI je oko, které je neustále zvídavé a pátrající. Grafika kanálu byla oceněna na Venice TV Award 2018, kde získala cenu v kategorii Program Promotion, a na Art Directors Club Czech Republic Creative Awards 2019, kde získala stříbrné ocenění v kategorii Motion Design. Nominována byla i na cenu Czech Grand Design 2018. Hudbu k novému kanálu složil Jan P. Muchow, držitel čtyř ocenění Český lev za nejlepší filmovou hudbu.

Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, poslední rok = 1. 4. 2020 – 31. 3. 2021, ke dni 1. 4. 2021

Zuzana Schneidewind

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný