7. června 2018 13:42

Prima KRIMI léto pro milovníky detektivek

Milovníci žánru krimi, potěšíme vás. Hned v sobotu 30. června spouštíme na kanálu Prima KRIMI kultovní britskou sérii filmů o legendárním detektivovi – Sherlock. Od 1. července můžete na Prima KRIMI pátrat v Temném Walesu a hned od 4. července se na Primě podíváme, jak se vyšetřují Vraždy ve Stardfordu.

V sobotu 30. června od 20.15 nepropásněte na Prima KRIMI premiérový díl úspěšné detektivní série Sherlock.

Že vám název seriálu něco připomíná? Správně. Těšte se na klasické příběhy Sherlocka Holmese, přenesené do 21. století.

Sherlocka natočil pro britskou BBC známý producent Steven Moffat (Pán času, Coupling). Přestože každá řada seriálu, jehož jednotlivé díly však svou délkou odpovídají televizním filmům, má pouze tři díly, těší se seriál obrovské popularitě u diváků.

Víkendové mordy na Prima KRIMI vyšetří Sherlock. Na co se těšit hned v prvním?

Jen připomeneme reakce diváků, které po světové premiéře převládaly na většině filmových serverů. „Neskutečný nářez!“ „Vytříbený scénář, skvělé zpracování a úžasné herecké výkony!“ „Absolutní top televizní tvorby posledních let.“ „Geniální!“ „Fantastický pilot.“ „Nejlepší úvodní díl do seriálu, co jsem měl kdy možnost vidět.“ ... Pokud jste spíše analytického smýšlení a méně dáte na emoce, budou k vám jistě hovořit tato čísla: 96 % na Česko-slovenské filmové databázi, 9,1 hvězdičky na IMDb.com a 100 % skóre na Rotten Tomatoes. Jen málokdy je hodnocení diváků tak jednoznačné!

Sherlock se vám bude líbit. Koukněte na upoutávku na 1. film:

Pátrejte s námi v Temném Walesu

Městečko Aberystwyth je kosmopolitní univerzitní město ležící na západním pobřeží Walesu, na hranici mezi Irským mořem a hornatou krajinou osamocených farem a těsně semknutých vesniček. Je to přirozená křižovatka dvou rozdílných světů, kde se dějiny, mýty a tradice střetávají tváří v tvář s moderní dobou. Žije se tady podle vlastních pravidel.

Do Temného Walesu vstoupí detektiv šéfinspektor Tom Mathias (Richard Harrington). Osmatřicetiletý hlavní hrdina je geniální muž sužovaný problémy, který utíká před minulostí. Londýn vyměnil za potlučený přívěs na okraji města, kam se slézají pochybné existence s temným osudem. Jeho pravou rukou se stává inspektorka Mared Rhysová, ta musí bojovat se svými vlastními démony.

Temný Wales uvidíte na Prima KRIMI už 1. července ve 20.15. Podívejte se na upoutávku temné krimi:

Komediální drama Vraždy ve Stardfordu

Už od 4. července uvidíte na Primě premiéru dalšího krimiseriálu, tentokrát se podíváme do Anglie. Vraždy ve Stardfordu sice zní jako klasický kriminální seriál, ale nenechte se mýlit.

U tohoto britského seriálu se i dost zasmějete, jedná se totiž o komediální drama. To je postaveno hlavně na páru excentrických detektivů Luelly Shakespear a Franku Hathawayovi, kteří společně vyšetřují zločiny ve Stratfordu nad Avonou.

Vraždy ve Stardfordu uvidíte každou středu od 4. července ve 20.15 na Primě.

Prima KRIMI léto, to jsou i reprízy původních seriálů

Těšit se konkrétně můžete na krimiseriály Polda a V.I.P. vraždy (první řada). Těm jsou vyhrazeny úterní a čtvrteční večery vždy od 20.15 na Primě.

Na seriál Polda naváže v úterý od 21.35 zahraniční seriál Vůně zločinu.

A to není z naší programové nabídky zdaleka vše. Sledovat nás můžete i online. Stačí si vybrat z bohaté nabídky filmů a seriálů v archivu na iPrima.cz

Zuzana Schneidewind

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný