22. dubna 2021 06:00

Příliš osobní známost: Jak Dyková točila milostné scény a jaká tchyně je Balzerová?

Komedii Příliš osobní známost vidělo na počátku roku 2020 více než 300 000 diváků – a to ještě v kinech. Trio hvězdných hereček však stojí za pozornost i na obrazovce.

V pátek od 20:00 na Prima MAX uvidíte novou komedii režisérky Marty Ferencové natočenou podle předlohy slovenské autorky Evy Twardzikové. Příběh spojil dohromady oblíbené herečky Petru Hřebíčkovou, Elišku Balzerovou a Tatianu Dykovou a výsledek stojí za to: U tohoto filmu, který vypráví o vztahových problémech žen po třicítce, se budete nejen smát, ale i plakat.

„Je v tom hodně emocí. Jsem si jistá, že jedno oko nezůstane suché. Jsou tam velmi humorné scény, ale i ty dojemné. Ten příběh je skvělý a myslím, že se divákům bude líbit. Už při čtení scénáře jsem se dobře bavila, což navíc ještě umocnilo následné natáčení. Dialogy jsou velmi trefné a ze života,“ prozradila Hřebíčková.

Různé tváře tchyně

Herečka Eliška Balzerová ztvárnila postavu tchyně, která není zrovna moc příjemná. V osobním životě prý ale zdaleka taková není. „My jsme dětem do toho nikdy nezasahovali. Nijak jsme jim výběr partnera neznepříjemňovali. Říkali jsme si s mužem, my jsme dvojice, my jsme spolu a oni budou žít s tím, koho si vyberou, ne my. Obě naše děti si našly skvělé partnery a jsme rádi, že jsme jako rodina spolu,“ přiblížila Balzerová.

Role, která jí ve filmu byla nabídnuta, ji ovšem nadchla. „Nestává se často, aby herečka mého věku dostala do rukou scénář, který nelze odmítnout. Moje postava je strašně zajímavá. Dostala jsem nabídku hrát ženu, která svůj život už vzdala, rezignovala, obětovala svoje dny péčí o vnučku. A najednou přišel někdo, kdo v ní znovu zažehl plamen lásky, do koho se zamilovala. Přerod ženy, která už byla jen šedivou myškou, starala se o vnučku, vařila, prala, žehlila, na znovu rozkvetlou ženu mě velmi bavilo hrát,“ pochvalovala si Eliška Balzerová.

Česko-chorvatská spolupráce

Specifické bylo natáčení pro Tatinu Dykovou, kterou na place čekala řada milostných scén. Jejího partnera hrál totiž chorvatský herec Janko Popovič Volarič. Dialogy spolu vedly tak, že ona na něj mluvila česky a on odpovídal ve svém rodném jazyce. Následně byl pak předabován Pavlem Nečasem.

Tvůrci prý v Čechách nemohli sehnat tak živočišného herce, tak se porozhlédli v zahraničí. Janko měl svého tlumočníka, hodně dlouho jsme to spolu zkoušeli, ale po čase to všechno sladili. Hraji tak trochu smolařku, kterou v manželství potká snad úplně všechno. Film má velké ambice,“ uvedla k natáčení Dyková.

Chorvatský herec přiznal, že právě Tatiana mu v těžkých chvílích byla obrovskou oporou. „Vděčím jí za mnohé. Hodně mi pomohla, vzhledem k tomu, že jsem se ocitl v novém prostředí a situaci. Všechno s ní bylo velmi příjemné. Je velice inteligentní, skvělá herečka a krásná a milá žena,“ zavzpomínal na spolupráci Janko Popovič Volarič.

Dětský talent

V dětské postavě zazářila tehdy pětiletá Valentýna Bečková, která svou bezprostředností ohromila všechny ostatní. „Na tuto roli jsme dělali dost dlouho casting. Pak přišla tahle holčička, která vypadala, že je ještě mladší než ve skutečnosti, a měli jsme jasno. Spadla nám z nebe... Je to talent od boha. Taková bytost se objeví snad jednou za život. Není problém dítě rozplakat, ale ona byla schopná ty emoce dál hrát. Měla neuvěřitelnou schopnost dostat se do situace a věřit jí. Ona se do toho dokázala vžít jako opravdová, vystudovaná, dospělá, zkušená herečka,“ žasla nad výkonem nejmladší herecké účastnice režisérka Ferencová.

Romantickou komedii Příliš osobní známost uvidíte v pátek od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný