12. dubna 2018 10:05
redakce Prima Living

Přichází Moje druhá láska

Pokračování úspěšné První lásky je tentokrát už sice bez Macaulaye Culkina, ale zbytek osazenstva zůstává, pořád je to milé a romantické, nekřičí se tu ani nestřílí a člověk si u toho hezky odpočine. Prima MAX si pusťte v sobotu v 18.05.

Pokud jste viděli jedničku, máte výhodu v tom, že už přesně víte, do čeho jdete. Na druhou stranu, co si budeme nalhávat, dvojky za jedničkami často v mnohém zaostávají, takže jisté zklamání tu hrozí. Ovšem pokud nebudeme přehnaně kritičtí a nebudeme čekat bůhvíco, můžeme si opět vychutnat milou Annu Chlumsky, nyní už o dva roky starší a slečnovitou, a jejího nového blonďatého parťáka Austina O´Briena, který rok předtím (1993) zazářil v dobrodružném fantasy snímku Poslední akční hrdina. Dan Aykroyd i Jamie Lee Curtis se tu tentokrát jen mihnou, a tak většina filmu stojí a padá se dvěma dětskými hrdiny. A naštěstí to ustojí.

Píše se rok 1974 a Vadě Sultenfuss je už třináct. Má za sebou platonickou lásku k učiteli, smiřování se s tím, že si její otec (Dan Aykroyd), majitel pohřebního ústavu, našel po letech novou ženu, a tragickou smrt jediného kamaráda Thomase. Její nová nevlastní matka, sympatická Shelly (Jamie Lee Curtis), čeká dítě a Vada se cítí trochu odstrčená.

Když ve škole dostanou za úkol napsat přes prázdniny slohovou práci na téma „Osoba, kterou obdivuji, i když jsem ji nikdy nepoznala,“ rozhodne se psát o své mamince, která zemřela při porodu.

Nejprve Vada vyzvídá na otci, marně se probírá několika drobnostmi, které jí po matce zůstaly, a nakonec se vydá za svým strýčkem Philem do Los Angeles, odkud Maggie, její maminka, pocházela. Se strýčkovým synem Nickem se pouští do pátrání po lidech, kteří ji znali a mohli by Vadě říct něco víc o tom, jaká byla. Podle fotografie na školní ročence vypátrají Daryla Tanaku a od něj se dostanou k fotografovi Stanleymu.

Ten přizná, že byl do Maggie zamilovaný, a poradí Vadě, aby našla básníka Beidermana. Beiderman si však na svou žačku nevzpomíná a úspěšné nejsou ani další stopy. Pátrání dvojici nakonec zavede až k divadelnímu režisérovi Jeffrymu, který, jak se k velkému překvapení dozvídají, byl Maggiiným prvním manželem. Laskavý muž Vadě odkrývá spoustu momentů ze života její zesnulé maminky. Vypráví jí o jejich překotné svatbě i o tom, jak se rozešli, protože Jeffrey nechtěl rodinu a talentovaná herečka Maggie dala před slibnou kariérou přednost touze po dítěti.

Pusťte si Prima MAX v sobotu ve 18.05.

Režie: Howard Zieff Scénář: Janet Kovalcik Kamera: Paul Elliott Hudba: Cliff Eidelman Hrají: Dan Aykroyd, Jamie Lee Curtis, Anna Chlumsky, Austin O'Brien, Richard Masur, Christine Ebersole, JD Souther. Rok uvedení: 1994

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný