14. prosince 2016 12:37
gbshow

PREMIÉRA: Nejúspěšnější film s X-Meny! Wolverine v neděli odcestuje do minulosti, aby zachránil svět

Bytostem se super nadpřirozenými schopnostmi, pro něž se ustálilo označení mutanti, hrozí totální zkáza. Nemilosrdně po nich pasou robotičtí zabijáci Sentinelové. Jediná cesta, jak poslední mutanty ze série sci-fi filmů o X- Menech zachránit, je vydat se do minulosti a napravit staré chyby. V neděli ve 20.15 na Primě MAX.

Popravdě, tenhle film si určitě dejte, protože je vynikající a obsahuje minimálně jednu naprosto revoluční scénu. Jestli jste X-Menské série úplně neznalí, neberte to jako úplnou oddychovku a pozorně sledujte. V mnoha ohledech totiž tento díl X-Men: Budoucí minulost (2014) navazuje na předchozí díly X-Men: Poslední vzdor (2006) a X-Men: První třída (2011).

Ovšem fandové komiksovo-filmové série si celou tu patálii s vychytralými roboty Sentinely užijí víc než královsky. Děj se totiž odehrává ve dvou časových rovinách a nechává postavy vyvíjet jak v minulosti, tak i v současnosti. Přidávají se nové postavy a narovnávají se staré šrámy. Je jen smutné, že teprve až hrozba totálního vyhlazení vlastní rasy je důvodem, aby odvěcí nepřátelé Magneto a Profesor Charles Xavier spojili síly.

Megaúspěšnou akční sci-fi X-Men: Budoucí minulost můžete vidět v neděli ve 20.15 na Primě MAX!

Profesor X, Magneto, Kitty Pryde, Iceman, Bishop, Wolverine, Storm a dalších pár zbylých mutantů se skrývá kdesi v Číně. V patách jim je horda nesmírně inteligentních robotů. Nazývají se Sentinelové a jsou téměř neporazitelní, neboť mají schopnost velmi rychle se adaptovat na jakoukoli techniku či nadpřirozenou schopnost, již mutanti mají. A tím je prostě drtí.

Mutantů zbývá už jen pár, ostatní jsou mrtví. Sentinelové získali svůj enormní talent hrůzným křížením. A to pomocí DNA zajaté mutantky Mystique (Jennifer Lawrence), jež se dostala do spárů vědců poté, co se v 70.letech pokusila zabít vynálezce Sentinelů dr. Traska (Peter Dinklage). Sentinelové v současnosti doslova vybíjejí poslední mutanty. A tak se Profesor X a Magneto rozhodnou pro akci. Vyšlou svého zástupce do minulosti, aby se pokusil zvrátit děsivou budoucnost.

Na cestu do minulosti se vydává Wolverine (Hugh Jackman), mutant s děsivými drápy a obrovskou silou, jenž jediný má schopnost nestárnout a zachovávat si svoji podobu. Má zastavit Mystique, aby se nezapletla do vraždy dr. Bolívara Traska a neposloužila jako zdroj zneužitelných genetických informací.

Wolverin musí také přimět ke spolupráci Profesora X a Magneta alias Charlese Xaviera a Erica Lehnsherra, jejichž pohled na svět kdysi vyústil v permanentní boj. Společně se všemi známými mutanty pak musí zastavit výzkum a vývoj Sentinelů. Podaří se mu to? Wolverine, hodně štěstí!

Chcete vědět víc?

  • Vzhledem k tomu, že hlavní postavy vidíme jak v katastrofické budoucnosti, tak i v minulosti, setkáme se s jejich mladšími a staršími verzemi. Mladého Profesora X neboli Charlese Xaviera hraje stejně jako v předešlém díle James McAvoy. Ve starším vydání pak dokonalý Patrick Stewart. Mladého Magneta neboli Erica Lehnsherra hraje opět Michael Fassbender a jeho zestárlé já pak Ian McKellen.
  • Režisér Bryan Singer měl údajně prohlásit, že film bude točit jen v případě, že mu kývnou tito tři herci – Patrick Stewart, Ian Mckellen a Hugh Jackman. Na nich totiž do maximální míry stojí napětí v linii budoucnosti.
  • Ve fázi filmové budoucnosti se setkáme s opravdovou lítostí na straně Magneta. Strašně ho mrzí všechny ty roky, kdy byl s Charlesem Xavierem ve sporu. Ten čas ztratili bez náhrady…
  • Ve filmu X-Men: Budoucí minulost (2014) se nachází nejvíce mutantů v historii této filmové ságy.
  • Tento díl zaznamenal rekordní návštěvnost v kinech a obrovský finanční zisk. Film byl vyroben za 200 milionů dolarů, ale skóroval a vydělal 747 milionů.
  • Film byl nominován na Oscara za vizuální efekty.
  • Kdo viděl předcházející filmy, může se podivovat, že Profesor X v některých scénách chodí. Ano, neboť mutant Hank pro něj vynalez sérum, pomocí něhož může chodit i přes své ochrnutí. Údajně ale jeho předávkování oslabuje Profesorovy telepatické schopnosti.

Nová postava, kterou možná budete milovat

Jsme svědky scény, kdy Charles Xavier a Wolverine potřebují najít mladíka s mutantským jménem Quicksilver (Evan Peters). Občanským jménem Pietro Maximoff je mutant s lidskou matkou. Jeho otcem je údajně Magneto.

Quicksilver má schopnost pohybovat se obrovskou rychlostí a přenést zároveň i břemeno, například člověka. Je strašně cool, hravý a jeho rychlost je neskutečná.

Ve filmu X-Men: Budoucí minulost pomáhá Quicksilver osvobozovat Erica alias Magneta ze superstřežené cely v Pentagonu, kde si odpykává trest za vraždu prezidenta JFK.

Při tomto osvobozování se za účasti Charlese Xaviera, Wolverina a čerstvě osvobozeného Erica odehraje legendární scéna v kuchyni. Je to čistá kinematografická nádhera, sice naprosto celá plná triků, ale přesto geniální. Těšte se!!!

(tek)

gbshow

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný