14. prosince 2016 12:37
Gabriela Gabrielová

PREMIÉRA: Nejúspěšnější film s X-Meny! Wolverine v neděli odcestuje do minulosti, aby zachránil svět

X-Men: Budoucí minulost - upoutávka

Bytostem se super nadpřirozenými schopnostmi, pro něž se ustálilo označení mutanti, hrozí totální zkáza. Nemilosrdně po nich pasou robotičtí zabijáci Sentinelové. Jediná cesta, jak poslední mutanty ze série sci-fi filmů o X- Menech zachránit, je vydat se do minulosti a napravit staré chyby. V neděli ve 20.15 na Primě MAX.

Popravdě, tenhle film si určitě dejte, protože je vynikající a obsahuje minimálně jednu naprosto revoluční scénu. Jestli jste X-Menské série úplně neznalí, neberte to jako úplnou oddychovku a pozorně sledujte. V mnoha ohledech totiž tento díl X-Men: Budoucí minulost (2014) navazuje na předchozí díly X-Men: Poslední vzdor (2006) a X-Men: První třída (2011).

Ovšem fandové komiksovo-filmové série si celou tu patálii s vychytralými roboty Sentinely užijí víc než královsky. Děj se totiž odehrává ve dvou časových rovinách a nechává postavy vyvíjet jak v minulosti, tak i v současnosti. Přidávají se nové postavy a narovnávají se staré šrámy. Je jen smutné, že teprve až hrozba totálního vyhlazení vlastní rasy je důvodem, aby odvěcí nepřátelé Magneto a Profesor Charles Xavier spojili síly.

Megaúspěšnou akční sci-fi X-Men: Budoucí minulost můžete vidět v neděli ve 20.15 na Primě MAX!

Profesor X, Magneto, Kitty Pryde, Iceman, Bishop, Wolverine, Storm a dalších pár zbylých mutantů se skrývá kdesi v Číně. V patách jim je horda nesmírně inteligentních robotů. Nazývají se Sentinelové a jsou téměř neporazitelní, neboť mají schopnost velmi rychle se adaptovat na jakoukoli techniku či nadpřirozenou schopnost, již mutanti mají. A tím je prostě drtí.

Mutantů zbývá už jen pár, ostatní jsou mrtví. Sentinelové získali svůj enormní talent hrůzným křížením. A to pomocí DNA zajaté mutantky Mystique (Jennifer Lawrence), jež se dostala do spárů vědců poté, co se v 70.letech pokusila zabít vynálezce Sentinelů dr. Traska (Peter Dinklage). Sentinelové v současnosti doslova vybíjejí poslední mutanty. A tak se Profesor X a Magneto rozhodnou pro akci. Vyšlou svého zástupce do minulosti, aby se pokusil zvrátit děsivou budoucnost.

Na cestu do minulosti se vydává Wolverine (Hugh Jackman), mutant s děsivými drápy a obrovskou silou, jenž jediný má schopnost nestárnout a zachovávat si svoji podobu. Má zastavit Mystique, aby se nezapletla do vraždy dr. Bolívara Traska a neposloužila jako zdroj zneužitelných genetických informací.

Wolverin musí také přimět ke spolupráci Profesora X a Magneta alias Charlese Xaviera a Erica Lehnsherra, jejichž pohled na svět kdysi vyústil v permanentní boj. Společně se všemi známými mutanty pak musí zastavit výzkum a vývoj Sentinelů. Podaří se mu to? Wolverine, hodně štěstí!

Chcete vědět víc?

  • Vzhledem k tomu, že hlavní postavy vidíme jak v katastrofické budoucnosti, tak i v minulosti, setkáme se s jejich mladšími a staršími verzemi. Mladého Profesora X neboli Charlese Xaviera hraje stejně jako v předešlém díle James McAvoy. Ve starším vydání pak dokonalý Patrick Stewart. Mladého Magneta neboli Erica Lehnsherra hraje opět Michael Fassbender a jeho zestárlé já pak Ian McKellen.
  • Režisér Bryan Singer měl údajně prohlásit, že film bude točit jen v případě, že mu kývnou tito tři herci – Patrick Stewart, Ian Mckellen a Hugh Jackman. Na nich totiž do maximální míry stojí napětí v linii budoucnosti.
  • Ve fázi filmové budoucnosti se setkáme s opravdovou lítostí na straně Magneta. Strašně ho mrzí všechny ty roky, kdy byl s Charlesem Xavierem ve sporu. Ten čas ztratili bez náhrady…
  • Ve filmu X-Men: Budoucí minulost (2014) se nachází nejvíce mutantů v historii této filmové ságy.
  • Tento díl zaznamenal rekordní návštěvnost v kinech a obrovský finanční zisk. Film byl vyroben za 200 milionů dolarů, ale skóroval a vydělal 747 milionů.
  • Film byl nominován na Oscara za vizuální efekty.
  • Kdo viděl předcházející filmy, může se podivovat, že Profesor X v některých scénách chodí. Ano, neboť mutant Hank pro něj vynalez sérum, pomocí něhož může chodit i přes své ochrnutí. Údajně ale jeho předávkování oslabuje Profesorovy telepatické schopnosti.

Nová postava, kterou možná budete milovat

Jsme svědky scény, kdy Charles Xavier a Wolverine potřebují najít mladíka s mutantským jménem Quicksilver (Evan Peters). Občanským jménem Pietro Maximoff je mutant s lidskou matkou. Jeho otcem je údajně Magneto.

Quicksilver má schopnost pohybovat se obrovskou rychlostí a přenést zároveň i břemeno, například člověka. Je strašně cool, hravý a jeho rychlost je neskutečná.

Ve filmu X-Men: Budoucí minulost pomáhá Quicksilver osvobozovat Erica alias Magneta ze superstřežené cely v Pentagonu, kde si odpykává trest za vraždu prezidenta JFK.

Při tomto osvobozování se za účasti Charlese Xaviera, Wolverina a čerstvě osvobozeného Erica odehraje legendární scéna v kuchyni. Je to čistá kinematografická nádhera, sice naprosto celá plná triků, ale přesto geniální. Těšte se!!!

(tek)

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný