20. března 2021 06:00

Prázdniny v Provence: Jak si herci užívali natáčení ve Francii i nahotu Jany Krausové?

Natáčení rozverné komedie umožnilo štábu užít si několik týdnů v krásném prostředí letní Provence. Ani zde však nebyla nouze o určitá specifika.

V pondělí od 15:50 vás na Prima MAX čeká velmi nestandardní výlet. Nebývá totiž zvykem, aby si čeští filmaři pro natáčení vybrali jedno z nejmalebnějších míst Francie – prosluněnou Provence. Námět a scénář vznikl podle zážitků, které díky svému cestování v tomto koutu světa sepsal scenárista Daniel Miňovský.

Některé postavy, například svérázný moravský vinař, který se usadil na statku a jehož ztvárnil herec Igor Bareš, tak mají reálný základ. Příběh pojednává o třech kamarádech, kteří mají kapelu, ale z minuty na minutu se rozhodnou před svojí neodbytnou manažerkou uprchnout do slunné Francie, kde žije teta jednoho z nich. Režisér Vladimír Michálek vsadil na osvědčené, sehrané trio: Jakuba Prachaře, Vojtu Kotka a Kryštofa Hádka, kteří si rok předtím zahráli pro změnu v zimní komedii Padesátka. „Dal nám volnou ruku, což bylo super. Občas jsme improvizovali a dělali věci, které vůbec nebyly ve scénáři,“ pochvalovali si.

Prachařův lachtan

Prachař dokonce v jedné scéně spontánně vystřihl dokonalou ekvilibristiku, totiž znázornění lachtana, což jen tak někdo neovládá. „Říká se tomu břišní vlna, což umím jenom já a můj táta (herec David Prachař – pozn. red.). U nás se to přenáší v genech. Roman Holý, který k filmu dělal hudbu, si bláhově myslel, že to umí jediný na světě. To se ale přepočítal. Takže jsme celkem tři, kteří tohle zvládáme,“ prozradil s úsměvem na premiéře filmu.

Francouzská Provence ho nadchla, natáčení si maximálně užíval, ale natrvalo žít by tam nechtěl. „Byly to bezva pracovní prázdniny. Je tam nádherně. Ale mimo sezonu to musí být nuda. Asi bych se tam zbláznil. Kromě vína a moře tam nic není, člověk se buď upije, nebo utopí,“ poznamenal se svým typickým humorem.

Filmový letní tábor

Nejdelší čas v maskérně trávil Vojta Kotek, který přišel s nápadem, že by jako správný člen rockové kapely měl být potetován. „A to jsem si docela naběhl. Každý den jsem musel být na place o tři hodiny dřív než Jakub s Kryštofem. Ale vždycky jsem chtěl být pořádně pokérovanej, a když už jsme měli hrát muzikanty na útěku, byla to ideální příležitost,“ vysvětlil herec a přidal jednu příhodu z natáčení.

„Když jsme měli volno, vyrazili jsme do kasina, kde jsem byl poprvé v životě. Jenže jsme vlezli do herny pro důchodce a mohli si dát jenom džus. Příležitost ochutnat jejich vyhlášené růžové víno ovšem samozřejmě byla. Já jsem sice normálně pivař, ale musím říci, že to byla lahoda,“ prozradil s úsměvem. „Ve Francii jsme byli pár týdnů v jednom kuse všichni dohromady, úplně pryč od všeho doma. To se normálně nestane. Byl to vlastně takový filmový letní tábor,“ doplnil ho poslední z hereckého tria Kryštof Hádek.

Herecké limity

Herečku Janu Krausovou, která ztvárnila postavu tety žijící ve Francii, měly původně čekat pikantní scény. V jednom záběru měla dokonce odhalit svá ňadra, nakonec se z toho ale vykroutila. „Když jsme před natáčením s režisérem Michálkem o roli mluvili a on naznačoval, co po mně bude chtít, hned jsem mu řekla, že tohle neudělám. Domluvili jsme se, že v této scéně za mě zaskočí dublérka,“ prohlásila Krausová. Prsa, která ve filmu uvidíte, za ní před kameru nastavila jedna z francouzských komparzistek. Jinak si ovšem natáčení užívala.

Neměla problém ani s tím, že hlavní hrdinové v příběhu téměř nepřetržitě kouří trávu. „Mladší kolegové z divadla v tom jedou také a já proti tomu nic nemám. Pro svou maminku a nemocného pejska jsem před časem sama sháněla mastičku z konopí,“ přiznala herečka.

Komedii Prázdniny v Provence uvidíte v pondělí od 15:50 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný