27. prosince 2020 06:00
redakce Prima Living

Pravidla mlčení: Jakou roli na sebe Robert Redford ušil při své poslední režijní štaci?

Robert Redford v režisérské židli i v hlavní roli před kamerou, vedlejší role v rukou hereckých es jako Shia LaBeouf či Susan Sarandon a scénář, jenž se opírá o úspěšný román Neila Gordona, politický thriller S kým se stýkáš. Pravidla mlčení určitě nepropásněte.

V úterý od 20:00 na Prima MAX dojde k poručení zásadních pravidel. Ovdovělý otec a stárnoucí muž James Grant (Robert Redford) se již skoro třicet let úspěšně skrývá za identitou, kterou si kdysi vytvořil. Provozuje právnickou praxi v Albaně ve státě New York, vychovává milovanou dcerku Izzy a snaží se zapomenout na stíny minulosti, které jak doufá, již nadobro zmizely z jeho života. James totiž nebyl vždycky James.

Dříve se jmenovat Nick Sloan a patřil k radikální studentské skupině Weather Underground, která na protest proti válce ve Vietnamu organizovala nejrůznější násilné akce. Jenže při poslední z nich došlo k nehodě. Zemřel jeden ze strážců banky, kterou skupina přepadla, a od té doby se její členové museli skrývat. Většina z nich si našla nové identity a přestali se stýkat.

Jenže osud tomu chtěl, že po třiceti letech dopadne FBI jednu z bývalých aktérek skupiny (Susan Sarandon), což spustí řetězec událostí vedoucí až k odhalení Jamese. FBI na jeho stopu přivádí mladý a ambiciózní novinář Ben Shepard (Shia LaBeouf), který v případu vidí svoji životní šanci a hodlá z ní vytěžit maximum. Pronásleduje Granta po celé zemi a nezastaví ho ani varování jeho editora a výhružky FBI. Vidina slávy a uznání ho žene kupředu, zároveň však – jak zabředává hloub a hloub do právníkovy minulosti – zjišťuje, že prchajícího muže možná nemotivuje tolik strach z vězení, jako snaha očistit své jméno.

Nick alias James se totiž poté, co po něm FBI vyhlásí pátrání, rozhodne dát na útěk a vyhledat jedinou osobu, která ho může z téhle bryndy dostat.

Možná jste o filmu Pravidla mlčení netušili, že…

  • Jde již o devátý a zatím poslední režisérský počin Roberta Redforda.
  • Adaptace romány Neila Gordona je thrillerem ze staré školy a může připomínat Tři dny kondora (také s Robertem Redfordem).
  • Komplet celé natáčení probíhalo ve Vancouveru.

Režie: Robert Redford Předloha: Neil Gordon (kniha) Scénář: Lem Dobbs Kamera: Adriano Goldman Hudba: Cliff Martinez Hrají: Shia LaBeouf, Robert Redford, Susan Sarandon, Nick Nolte, Richard Jenkins, Julie Christie, Brit Marling, Sam Elliott, Brendan Gleeson, Terrence Howard, Anna Kendrick Rok uvedení: 2012

Thriller Pravidla mlčení uvidíte v úterý od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný