9. července 2018 14:29
redakce Prima Living

Pravdivý příběh herečky aneb Co se stalo s Brittany Murphy?

Smutný příběh o životě talentované herečky, která zažila chvíle na výsluní, ale i propady a zklamání. Snímek o tom, jak kariéra dětské hvězdy a pozlátko Hollywoodu dokážou snadno vést na zcestí a mít tragické následky. Dívejte se ve středu ve 20.00 na Prima MAX.

Středoškolačka Amanda (jako že Brittany Murphy) vystupuje na školním představení, a i přes svůj ne právě přesvědčivý výkon padne do oka producentovi televizních reklam. V rychlém sledu natočí několik reklam a stává se „slavnou“, podle slov producentů díky svému „obyčejnému“ vzhledu.

Amanda ovšem doufá, že se stane opravdovou herečkou. Přesvědčí svou rozvedenou mámu, aby se z New Jersey odstěhovaly do Los Angeles, kde by mohla naplno rozvíjet svou hereckou kariéru. A ze začátku to vypadá slibně.

Amanda se stává hvězdou televizní show a při natáčení se na place seznamuje s hezounem Adamem Hagenbuchem (jako že Ashton Kutcher). Začínají se kolem ní rojit paparazzi, ale jeden z nich ji před fotografy varuje: „Paparazzi nejsou tvými přáteli.“

Smutná pravda, kterou později Amanda okusí na vlastní kůži a podle pozůstalých významný faktor, který se podílel na její tragické smrti. Amanda se tolik bála pozornosti médií, že ač nemocná, odmítla jít do nemocnice a byla nalezena mrtvá ve svém domě.

I když snímek nese název biografický a v originále se jmenuje The Brittany Murphy Story, podle některých zdrojů o jeho natáčení rodina Brittany Murphy nevěděla. Ať tak či onak, filmové vyprávění se drží zásadních životních milníků herečky.

Pozdější pitva těla Brittany Murphy prokázala, že televizní star zemřela na zápal plic, podpořený akutním nedostatkem železa a předávkováním léky. Rozbor krve ukázal na vysoký obsah medikamentů, které se běžně používají na léčbu dýchacích onemocnění a nachlazení, v jenže v drobném těle Brittany Murphy byly nalezeny v hodnotách, které několikanásobně převyšovaly doporučené dávkování.

O pět měsíců později zemřel i manžel Brittany, opět v jejich domě a opět na zápal plic. Spekulovalo se o tom, zda příčinou onemocnění obou nebyly plísně v domě, ale pozdější nařízené rozbory a vyšetřování na místě podezření nepotvrdily.

Co jste možná o filmu Pravdivý příběh herečky nevěděli…

  • Snímek, ze kterého byla Murphy během natáčení v Puerto Rico vyhozena, se jmenuje The Caller. Film byl veřejnosti představen po smrti herečky v roce 2011 v hlavní roli s Rachelle Lefevre.
  • Ve snímku zazní, že Brittany byla vyhozena i z natáčení pokračování snímku Happy Feet (2006). To však není pravda. K jejímu nahrazení došlo až v důsledku její smrti.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný