27. dubna 2021 06:00

Pravdivé lži: Schwarzenegger vydělal neuvěřitelné peníze, málem však zemřel

Slavná akční komedie je remakem jen o pár let staršího francouzského originálu, stala se však mnohem populárnější – i díky ikonickým výkonům božského Arnieho a Jamie Lee Curtis.

V úterý od 20:00 to na Prima MAX Arnie zase jednou roztočí. Natáčení americké komedie o manželském páru, který před sebou ukrývá nečekaná tajemství, přišlo na více než 100 milionů dolarů, což z něj v roce 1994 udělalo do té doby nejdražší film na světě. Jenom za zapůjčení tří stíhaček včetně pilotů vyplatila produkce vládě USA téměř 2,5 milionů dolarů za jednu hodinu!

A do peněz samozřejmě lezly i honoráře pro hlavní herecké hrdiny. Například Arnold Schwarzenegger si vydělal závratných 15 milionů dolarů. Nutno ale dodat, že stačilo málo a nemusel si je už nikdy užít: Během natáčení totiž málem přišel o život.

Koňské štěstí i neštěstí

Od smrti ho dělilo pouhých pár metrů. Přihodilo se to při scéně, kdy měl na koni seskočit ze střechy mrakodrapu, ale na poslední chvíli se s ním měl zastavit. Jedna ze zavěšených kamer se ovšem nečekaně zřítila dolů a spadla nebohému zvířeti přímo na hlavu. Kůň se splašil a Arnolda shodil na plošinu, která byla pod úrovní střechy obří budovy. Pod plošinou už nebylo nic, jen třicetimetrová propast a dole tvrdý beton. Pokud by kůň udělal o pár kroků navíc, hvězdný herec už tu nemusel být...

I přesto, co za tragédii se mohlo stát, v rozhovorech na natáčení vzpomíná rád. „S manželkou Mariou jsme zrovna čekali syna Patricka, na jeho příchod na svět jsme se nesmírně těšili. Díky roli jsem se naučil vzlétnout a přistát stíhačkou, a dokonce i tančit tango,“ prozradil s úsměvem.

Nezapomenutelný striptýz

Jediné, s čím se na začátku vnitřně trochu pral, bylo obsazení jeho filmové manželky herečkou Jamie Lee Curtis. Představoval si na jejím místě jinou ženu. Producenti například uvažovali o Madonně nebo Sharon Stone. Režisér James Cameron, který se Schwarzeneggerem v roce 1984 natočil veleúspěšného Terminátora a o sedm let později i jeho pokračování, si ale dokázal navzdory hercově názoru prosadit svou. A hvězdný svalovec mu zpětně musel dát za pravdu.

Jamie se ničeho nebála a i v těch nejnebezpečnějších scénách se nenechala zastupovat kaskadérkou. Působila velmi přirozeně, bravurně dokázala sehrát vážné i komické pasáže. Stačí připomenout její svérázný striptýz, který patří k nejslavnějším filmovým striptýzům všech dob. Za svůj výkon získala Zlatý glóbus a s Arnoldem se stali přátelé. Naposledy se setkali před dvěma lety. „Stále mi vyráží dech. Starší, moudřejší, ale stále sám sebou. Je velmi laskavý a neustále se směje,“ svěřila se herečka fanouškům.

Akční komedii Pravdivé lži uvidíte v úterý od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný