14. května 2020 06:00
redakce Prima Living

Kolik párů bot dostala Reese Witherspoon za roli v komedii Pravá blondýnka 2?

Pravá blondýnka opět v akci. Jestli jste přišli na chuť osobitému stylu Reese Whiterspoon, kterým ztvárnila prostinkou, leč ne prostoduchou a celkově prostě zamilováníhodnou Elle Woods v jedničce, potěší vás jistě i pokračování „Blondýnky“.

Jak můžete vidět v sobotu od 20.00 na Prima MAX, Elle Woods (Reese Whiterspoon) úspěšně dostudovala práva na Harvardu a míří do hlavního města Waschingtonu D.C., aby se připojila k týmu kongresmanky Victorie Rudd (Sally Field) a zasadila se o schválení zákona proti laboratorních testech na zvířatech. Jak totiž zjistí při pokusu naplánovat rodinné setkání své čivavy Bruisera, jeho biologická matka v jedné takové laboratoři slouží jako pokusný objekt.

Zákulisí vysoké politiky se ovšem ukazuje být tvrdým oříškem i pro tak nezlomnou duši jako je Elle. Poté, co objeví, že kongresmanka, pro niž pracuje, ve skutečnosti dělá všechno pro to, aby zákon neprošel, je Elle rozhodnutá rezignovat. Pak ale na místě, kde by to nejméně čekala, nalezne spojenkyni, bývalou členku stejného sesterství Delta Nu, jakého bývala na střední škole členkou i ona, a věci se konečně dají do pohybu…

Pravá blondýnka 2 ... stojí za zmínku

  • Režisérovi dvojky Charlesu Herman-Wurmfeldovi nebylo v době natáčení ještě ani sedmatřicet let a už to byl jeho druhý režisérský počin. O pár let dříve (v roce 2001) natočil úspěšnou komedii Líbat Jessicu Steinovou (Kissing Jessicas Stein) o experimentech poněkud neurotické, leč úspěšné židovské novinářky s lesbickou láskou. Snímek získal celkem tři ocenění (za nejlepší divácký film a nejlepší snímek roku) na festivalech v Los Angeles, Miami a na Lousville židovském filmovém festivalu a rovněž cenu Glitter za nejlepší snímek s lesbickou tematikou na Glitter Awards, což je gay obdoba Oskarů.
  • S rozpočtem kolem 45 milionů dolarů si na sebe snímek dokázal docela slušně vydělat. Jeho celosvětové tržby se počítají okolo 125 milionů.
  • Laura Jeanne Reese Whiterspoon, což je hereččino celé jméno, byla v době filmování Pravé blondýnky 2 těhotná a čekala syna Deacona, kterého má s manželem Ryanem Phillippem. Deacon se narodil v říjnu roku 2003, téměř přesně čtyři měsíce po premiéře snímku.
  • Speciálně pro postavu Elle Woods bylo pro tento snímek vytvořeno 63 párů bot – všechny z umělých materiálů, tedy ne z kůže, aby Elle ve filmu nepůsobila jako pokrytec kázající o ochraně práv zvířat, ale zároveň nosící boty z jejich kůže.
  • Reese Whiterspoon si je směla po skončení natáčení všechny nechat, podobně jako všechny kostýmy. Stejný dodatek ke smlouvě si prosadila i před filmováním jedničky.

Dívejte se na Pravou blondýnku 2 v sobotu ve 20.00 na Prima MAX!

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný