7. srpna 2017 09:14
Gabriela Gabrielová

Pozor, přichází Dr. Dolittle!

Dr. Dolittle - upoutávka

V rámci rodinných komedií devadesátých let patří Dr. Dolittle rozhodně k nadprůměru. Eddie Murphy se tu ani tolik nepitvoří a i námět je docela vtipný – vždyť koho by nezajímalo, co si myslí naštvaný křeček nebo tygr se sebevražednými sklony? Primu MAX si pusťte v pondělí od 20.00.

Spolumajitel soukromé nemocnice, doktor John Dolittle (Eddie Murphy), s úžasem zjistí, že se mu vrátila schopnost z dětství: opět rozumí řeči zvířat. Velmi rychle pochopí, že ani ve zvířecím světě není všechno ideální a že i němá zvířata potřebují pomoc. Neumí si o ni ale říct. Nejdřív vytáhne z bryndy zatoulanou sovu a pak se zpráva o jeho schopnostech rozkřikne a hned má doma zvěřinec.

Proti své vůli se tak stane věhlasným zvěrolékařem vyhledávaným zvířaty domácími i divokými. Pomalu si uvědomí, že jeho „perfektně“ nalajnovaný život s prosperující kariérou a blížícím se nejlepším obchodem jeho života vede jedině k řetězu k psí boudě. Jak z toho ven? Jak jinak než s pomocí jeho zvířecích přátel.

Možná jste netušili, že...

  • Snímek je remakem původního filmu Dr. Dolittle z roku 1967. V jednu chvíli si můžeme všimnout Eddieho Murphyho, jak na něj kouká v televizi.
  • Snímek zaznamenal velký divácký úspěch a dočkal se dalších čtyř pokračování. Pouze ve dvojce se ale opět setkáme s Eddiem Murphym. V dalších převzala hlavní roli lékařova nejmladší dcera, která zázračnou schopnost svého otce zdědila.
  • Na režisérskou židli usedla Betty Thomas zodpovědná třeba za komedii se Sandru Bullock 28 dní (2000), vysoce hodnocenou životopisnou komedii Soukromé neřesti (1997) či pokračování filmu Alvin a Chipmunkové (2009)

Naschvál, jestli si všimnete..

Když John opouští svého křečka Rodneyho na kraji silnice, můžete si všimnout odrazu lidí v autě – zřejmě filmového štábu.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný