2. dubna 2021 06:00
redakce Prima Living

Pot a krev: Dětské hravosti dominují Mark Wahlberg a The Rock

Bizarní story, lavina smrtících hlášek a fórků, výborní herci a režisérova evidentní chuť natočit si zase něco jen tak, pro vlastní potěšení. Výsledkem této rovnice je snímek věrný hlášce svého tvůrce: „Neléčím rakovinu, bavím lidi.“

V úterý od 22:00 vás na Prima MAX čeká pořádně těžkotonážní nálož. Michael Bay, režisér takových pecek jako Mizerové, Skála, Armageddon, Pearl Harbor či Transformers (I až V) si totiž střihl režii i této akční komedie plné šílených gagů a absurdních scének, kterými vyústí těžce zpackaný plán na zbohatnutí tří fitness maníků.

Tragikomické figurky s činkou v ruce a dolarovým eskem místo mozku v přesném hereckém podání Marka Wahlberga a Dwayna Johnsona je požitek sledovat. Story sama o sobě je tak neuvěřitelná, že by si ji podle slov režiséra „žádný scenárista nevymyslel“ (čímž dokládá tvrzení, že film je natočen podle skutečné události).

Čiší z něj radost a chuť hrát stejně tak jako režírovat. Ono natočit film o skutečné mordpartě, to zas takový kumšt není. Ale doručit komedii plnou černého humoru na hranici korektnosti o triu sympatických smetáků, co chtějí „jen žít svůj americký sen“ a jejichž činy jsou stejně tak opovrženíhodné jako komické, to už je výzva. A Bay se jí zhostil s mistrovstvím sobě vlastním.

Daniel Lugo (Mark Wahlberg) je sympatický trenér z posilovny, který ve volných chvílích myslí jen na to, jak co nejsnáze zbohatnout. Protože věří, že mu to celkem pálí, vymyslí plán, do kterého zasvětí i dva kumpány – čerstvě propuštěného recidivistu Paula (Dwayne Johnson), z něhož se stal ve vězení velmi věřící člověk, a Adriana (Anthony Mackie), chlapíka totálně rozhašeného steroidy. Ten plán je geniálně jednoduchý. Naše trio se rozhodne unést Danielova bohatého klienta a za kufr plný peněz ho zase pustit na svobodu. A kdyby všichni zúčastnění nebyli naprostí pitomci, možná by to i vyšlo...

Věděli jste o filmu Pot a krev, že...

  • Dwayne Johnson musel v přípravě na roli značně přibrat. Před začátkem natáčení vážil přes 150 kilo.
  • Jde o Bayův nejlevnější film od jeho debutového snímku Mizerové v roce 1995. Všichni tři hlavní aktéři – Wahlberg, Dwayne i Bay se vzdali nároku na část honoráře, aby budget udrželi v limitu.
  • Michael Bay od Marka Wahlberga vyžadoval, aby byl pro svou roli co nejvíc opálený, takže chudák Mark musel každý týden na solárko.
  • Náhoda tomu chtěla, že těsně před podpisem smlouvy a začátkem filmování testoval akorát Mark Wahlberg výživové doplňky pro budování svalové hmoty vlastní značky. Dostal se tedy poměrně rychle do požadované formy.

Komedii Pot a krev sledujte na Prima MAX v úterý ve 22:00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný