24. října 2020 06:00
redakce Prima Living

Poslední prázdniny: Gerard Depardieu si užíval v Karlových Varech! Jak snímek vznikl?

Hvězdná herecká dvojice Queen Latifah a Gerard Depardieu, navíc v Karlových Varech a za účasti mnoha českých herců… Proč ne? Na tuhle milou, vkusnou komedii, i když trochu rutinního provedení, se moc příjemně kouká a lehce vás strhne k sentimentu.

Georgia Byrd (Queen Latifah) je skromnou ženou pracující v kuchyni společnosti Kragen snící o lepších zítřcích. Její život se dramaticky změní poté, co se při špásování s kolegou praští do hlavy a následné vyšetření odhalí hrozivou skutečnost: Georgia má v mozku několik nádorů, které se neslučují s životem a lékaři ženě dávají jen pár týdnů života.

Když se vzpamatuje z prvotního šoku, podá Georgia v práci výpověď a rozhodne se užít si poslední týdny života se vším všudy. Vybere celoživotní úspory, prodá všechen majetek a odletí do světově vyhlášeného lázeňského města, které v tomto snímku – poněkud překvapivě – ztvárňují Karlovy Vary!

Ubytuje se v Grandhotelu Pupp, běžné šaty vymění za luxusní modely a vrhne se do víru života. Většinu hostů i personál si získá svou laskavostí a bezprostředností, ovšem upjatá managerka hotelu si Georgií na první pohled do oka nepadne, a proto uvítá příležitost vypátrat o ženě pravdu…

Možná jste o filmu Poslední prázdniny netušili, že…

  • Jelikož se snímek točil z převážné části v Karlových Varech, zahrála si v něm i řada českých herců. Za všechny jmenujme třeba Lucii Vondráčkovou, Jaroslava Víznera, Báru Fišerovou a další.
  • Scenáristé snímek původně koncipovali jako remake filmu Last Holiday z roku 1950, ve kterém si hlavní roli zahrál Alec Guinness. Scénář napsali pro muže, konkrétně pro Johna Candyho (Sám doma, JFK, Kokosy na sněhu, Boris a Nataša), ovšem po hercově smrti v roce 1994 bylo od projektu upuštěno. Život mu znovu vdechl až agent herečky Queen Latifah, který poté co se mu scénář dostal do ruky, požádal jeho autory, zda by ho nechtěli přepsat pro ženu.
  • Všechno jídlo, které se během filmu uvaří, bylo připraveno kuchaři společnosti Food Network, kteří kvůli tomu cestovali s filmovým štábem, a recepty byly posléze uveřejněny na webových stránkách společnosti.

Romantické Poslední prázdniny uvidíte v pondělí od 20:00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný