29. ledna 2021 06:00
redakce Prima Living

Pomsta Růžového pantera: Kolik princů se při natáčení smálo Peteru Sellersovi?

V pořadí pátý film s geniálně nešikovným inspektorem Clouseauem je jedním z nejlepších z „panteří“ série. Jeho vyznění bezesporu napomáhá i skvělý český dabing s neodolatelným Stanislavem Fišerem v hlavní roli.

V sobotu od 20:00 se na Prima MAX potvrdí odvěké heslo: Důvěřuj, ale prověřuj. Tímhle heslem se zřejmě řídí celý svět, včetně newyorské mafie. U ní to ovšem platí dvojnásob, jelikož si své obchody v hodnotě desítek milionů dolarů přece nemůže nechat ohrozit nějakým neumětelem!

A tak jí musí její „francouzská spojka“ – chce-li si uchovat účast na akci Gannet – přesvědčit, že je ještě dostatečně silná a mocná. Zadání je jasné: zlikvidujte nejslavnějšího muže Francie, obávaného inspektora Clouseaua.

Nebude to samozřejmě nic snadného, neboť počet atentátů, které Clouseau dosud přežil, se nebezpečně blíží dvacítce. Mafiánský boss francouzské spojky Filip Douvier však svým lidem věří a zdá se, že dny inspektora Clouseaua jsou tentokrát definitivně sečteny. Nebo?

Zajímavosti z natáčení filmu Pomsta Růžového pantera

  • Během filmování v Hong Kongu byl herec Burt Kwouk (sluha Kato) spatřen místním policistou, jak krade motorku. Kwouk byl na místě zatčen a trvalo pár hodin přesvědčit policejní orgány, že to bylo jen v rámci natáčení.
  • Několik hlášek z filmu je použito na začátcích vybraných skladeb alba „Na eXX“ od Tří sester.
  • Přestože komisař Dreyfus v předešlém díle (Růžový panter znovu zasahuje) zdánlivě zmizel (stal se obětí laseru), v „Pomstě“ se bez dalšího vysvětlení opět objevuje.
  • Jde o poslední snímek série, na jehož natáčení se Peter Sellers opravdu podílel. Další film – Stopa Růžového pantera (1982) – byl již bez hercovy účasti, i když v něm inspektor Clouseau stále vystupuje. Ve snímku se totiž použily nepoužité scény a záběry z dílu Růžový panter znovu zasahuje (1976).
  • Uprostřed natáčení se štáb dočkal nečekané návštěvy. Na plac dorazili hned tři princové – Princ Charles, Princ Andrew a Edward Wessex. Poté, co se hned první scénu nepodařilo ani napotřetí natočit, zvolal Princ Charles omluvně: „To se vám nikdy nepovede, když se pokaždé začnu uprostřed smát.“

Režie: Blake Edwards Scénář: Blake Edwards, Frank Waldman Kamera: Ernest Day Hudba: Henry Mancini Hrají: Peter Sellers, Herbert Lom, Burt Kwouk, Dyan Cannon, Tony Beckley, Robert Loggia, Paul Stewart, Alfie Bass, Ferdy Mayne, Elisabeth Welch, Adrienne Corri, Michael Ward, John Bluthal Rok uvedení: 1978

Komedii Pomsta Růžového pantera uvidíte v sobotu od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný