10. února 2019 09:56
redakce Prima Living

Polda Bruce Willis se pěkně naštve v thrilleru 16 bloků

Jednoduchý úkol se změní v pouť plnou přestřelek! Tvůrci oblíbené Smrtonosné zbraně Bruce Willis a režisér Richard Donner se pustili do další akční podívané. Slavný Bruce se předvede jako unavený policista, kterého vzpruží nečekaně obtížný převoz drobného recidivisty. Dívejte se v úterý ve 20.00 na Prima MAX.

Bruce Willis se za dobu své kariéry stal doslova synonymem ostrého chlapíka, kterému se daří přemoci nesnáze v jakékoliv situaci. Oholená hlava dokázala vždy uchvátit důvtipem a rychlými reakcemi.

Tentokrát se ale setkáme s postarším znaveným policistou, který si udržuje svůj knírek, a dokonce i vlasů má najednou mnohem víc, než jsme u Bruce zvyklí. Co ho zmáhá nejvíc, je rutina a naposled i prohýřená noc. Po ní dostane úkol, který by zvládl i obyčejný začínající policista – převézt o pár bloků dál k výslechu u soudu bezvýznamného zlodějíčka. Stačí ale pár projetých ulic, aby se oba cestující stali snadným terčem pro nečekané ostřelovače. V přecpaném New Yorku začne svízelná honička s jediným cílem – přežít!

Podívejte se na upoutávku:

Když akční snímek s Brucem, tak ho nemůže režírovat nikdo jiný než Richard Donner. Je to on, kdo se nesmazatelně podepsal na úspěchu všech čtyř Smrtonosných zbraní, s nimiž si Willis připisoval na své konto vždy další tisíce fanoušků navíc. Mistr akčních filmů vstoupil do světa divácky přitažlivých filmů nevídaným úspěchem svého snímku Přichází Satan! a hned po něm Supermanem. Perfektně si pohrává s napětím a vyvažuje ho drsným humorem. Každá akční eskapáda má svůj důvod a v ději slouží často jako koření a ne samoúčelná podívaná.

Tak to bude i v 16 blocích. Kdo by to do ulic velkoměsta řekl, že by se na území menším než je jedna čtvrť, mohlo odehrát něco tak dramatického? Režisér Richard Donner! Rozběhne pomalu děj a napětí stupňuje s přesností chirurga. Willisovi dal jedinečnou příležitost zahrát si policistu, který už dávno ztratil nadšení pro věc. Věděl ale přesně, že je to právě jeho oblíbený herec, jenž umí věrohodně předvést, jak se v unaveném těle a ospalých očích rodí dávno zapomenutá odvaha a jiskra vynalézavosti. Jako by se detektivovi Jacku Mosleyovi vrátilo mládí a s ním všechny schopnosti, kterého ho udržely v aktivní službě. Už to není šouravý krok a ohnutá záda, naopak. Bleskurychlé pohyby, skoky šelmy, předvídavost dravce a adrenalinem napěchované žíly se stávají těžko zdolatelným nepřítelem pro všechny, kdo usilují o život policisty i jeho svěřence.

Záhadnou postavu detektiva Franka Nugenta ztvární jiný známý herec, jehož vedlejší postavy přispěly k úspěchu nejednoho filmu. Herec David Morse má dobrácký obličej, a to klame. Je to přítel, nebo protivník? To opravdu nikdo neví. S Brucem se tento hollywoodský herec setkal před kamerou už v druhém thrilleru. Před tím to bylo ve futuristickém snímku 12 opic.

Výborným spoluhráčem božskému Bruceovi bude i černošský herec Mos Def. Pro nás je sice trochu méně známý, ale to nic neubírá na kvalitě jeho výkonu. Milovníci sci-fi si ale při pohledu na jeho tvář hned vybaví jednu z jeho větších a nezapomenutelných rolí – milého mimozemšťana ve Stopařově průvodci po galaxii.

Těšit se tak můžete nejen na bezvadné herecké výkony, ale hlavně na děj protkaný akčními scénami, které často potěší oko a pošimrají nervy.

A jestli jste nikdy nebyli v New Yorku, určitě i vy si v úterý na Prima MAX film 16 bloků nenechejte ujít.

Slavné mrakodrapy uvidíte z nevšedního pohledu chodce a nikdy nespící město vás bude provázet dějem takřka v každém záběru.

Režie: Richard Donner Scénář: Richard Wenk Kamera: Glen MacPherson Hudba: Klaus Badelt Hrají: Bruce Willis, Yasiin Bey, David Morse, Cylk Cozart, David Zayas, Robert Racki, Sasha Roiz, Conrad Pla, Robert Clohessy Rok uvedení 2006

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný