24. července 2019 17:16

Podzimní program Prima KRIMI přivítá detektivní novinky s úžasnou zápletkou

Nejmladší stanice ze skupiny Prima, Prima KRIMI, přinese divákům na podzim hned dvě atraktivní novinky. Těšit se mohou na kanadský kriminální seriál Cardinal podle knih spisovatele Gilese Blunta. Na obrazovky vstoupí i seriál Stíny spravedlnosti, který sleduje zaměstnance právnické firmy a přináší tak trochu jiný pohled do světa zločinu.

Francouzský seriál Vlčí instinkt přináší příběhy marseillského policisty Alexe Huga, který vyměnil rušné město za poklidnější život v horách, kde začne řešit místní případy. Diváci se ale i nadále mohou dívat na oblíbené krimi seriály, ať už to jsou Sběratelé kostí, Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně, Castle na zabití, Vraždy v Midsomeru, Temný Wales či premiérovou sedmou sérii Sherlock Holmes: Jak prosté.

Cardinal

Vraždy se nevyhýbají ani algonquinskému zálivu v Kanadě. A své o tom ví vyšetřovatel John Cardinal (Billy Campbell), kterého sice přeřadili z oddělení vražd, ale velmi brzy ho budou potřebovat zpět. Tělo pohřešované dívky, jejíž zmizení vyšetřoval a o které byl přesvědčen, že byla zabita, je totiž konečně nalezeno. S novou partnerkou Lise Delormeovou (Karine Vanasseová) se tak Cardinal pouští do složitého vyšetřování. Delormeová ale vede vyšetřování rovnou dvě. Na Cardinala totiž byla nasazena, protože ho federální policie podezírá z korupce a ze spolupráce s místním dealerem drog, který záhadně uniká zatčení. Vnitřní vyšetřování je ale odsunuto do pozadí, když zmizí další osoba a Cardinal začne mít podezření, že za vším stojí sériový vrah.

Stíny spravedlnosti

Seriál Stíny spravedlnosti sleduje osudy a případy zaměstnanců právnické firmy, která se specializuje na případy neprávem odsouzených lidí. Pod vedením Madeline Scottové (Rachelle Lefevre), která si sama neprávem odseděla deset let za vraždu své nejlepší přítelkyně, kterou nespáchala, otevírá tým právníků jeden případ za druhým a snaží se prokázat nevinu obžalovaných a vrátit jim jejich čest. Nepostradatelnou součástí týmu jsou EZ Boudreau (Russell Hornsby), právník, který prokázal nevinu Madeline, Violet Bellová (Nikki M. Jamesová), mediální konzultantka firmy, nebo Bodie Quick (Vincent Kartheiser), firemní detektiv.

Vlčí instinkt

Alex Hugo (Samuel Le Bihan) býval esem marseillské policie. Rušný život ve městě se ale rozhodl vyměnit za zdánlivě poklidnější život v horách, kde bude mít větší volnost. Jenže ani život na venkově se neobejde bez zločinu, a Alex tak musí řešit zločiny a vraždy i zde. Na premiérovou sérii Vlčí instinkt se mohou diváci těšit od září každou sobotu večer.

Petra Kloidová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný