22. září 2020 06:00
redakce Prima Living

Podivné dědictví: Poradí si uhrančivý Terence Hill i bez svého nejvěrnějšího parťáka?

Klasika nad klasiky! Tenhle spaghetti western patří jednoznačně k tomu nejvtipnějšímu, co na téma Divokého západu a ostrých pistolníků kdy vzniklo. A ani půl století, které už nás málem dělí od jeho vzniku, na tom nic nemění.

V pátek od 20.00 se na Prima MAX vrátí jeden blonďatý klasik. A ruku na srdce, filmů ze sedmdesátých let, které ani dnes neztrácejí nic ze svého kouzla, není mnoho. Podivné dědictví k nim ale jednoznačně patří. Modrooký Terence Hill se představuje ve své nejlepší formě v příběhu, který je vtipný, milý a plný bezvadných hlášek. Žádné prostoduché bitkaření, žádné pění ód na neporazitelnost hlavního hrdiny. V tomhle směru je to vlastně spíš taková parodie. A ať už patříte mezi fanoušky Terence Hilla, nebo ne, tenhle film nelze nemilovat.

Děj tu pravděpodobně nemusíme líčit příliš do detailu. Gentleman nejvybranějších způsobů Tom (Terence Hill) přijíždí na Divoký západ, aby se tu na přání svého umírajícího otce proměnil ve skutečného muže. Jeho učitelé, tři otcovi přátelé a drsní chlapíci, ovšem brzy poznají nesnadnost úkolu, ke kterému se zavázali. Do světa, kde za muže mluví pěsti případně řeč jeho pušky, přijíždí Tom na kole a s příručním kufříkem, v němž má kromě sbírek poezie kompletní outfit na hon na lišku, neboť předpokládá, že tomuto ošacení dávají kultivovaní Zápaďané přednost. Jakékoli pokusy tří přátel o jeho přerod v chlapa přirozeně selhávají, dokud se Tom nezamiluje do krásné Candidy, kterou má ovšem ve svém hledáčku i neotesaný honák dobytka Morton.

Věděli jste o filmu Podivné dědictví, že...

  • Pod filmem je podepsaný italský režisér a scenárista Enzo Barboni, který se proslavil hlavně svou spoluprací s populární dvojicí Terence Hill a Bud Spencer. Barboni se narodil v roce 1922 v Římě a zemřel pár měsíců před svými osmdesátými narozeninami v březnu roku 2002.
  • Jedná se o neoficiální závěrečný snímek trilogie: Pravá a levá ruka ďábla (Terence Hill a Bud Spencer, 1970), Malý unavený Joe (Terence Hill a Bud Spencer, 1971) a Podivné dědictví (Terence Hill, 1972).
  • Chybička se vloudí... Všimněte si, že když se Tom poprvé pokouší střílet, zbraň mu putuje z pravé ruky (při záběrech zepředu) do levé ruky (při záběrech zezadu).
  • Když je Morton poražen a svalí se k zemi, skutálí se k němu tyč, o kterou se předtím opíral. Když ovšem v následujícím záběru Mortona zvedají jeho kumpáni, tyč už se na svém místě nenachází.

A jestli patříte k fandům tohoto žánru, nenechte si ujít Top 10 snímků s Terencem Hillem & Budem Spencerem podle hodnocení fanoušků na iMDB:

1. Jestli se rozlobíme, budeme zlí (1974)

2. Malý unavený Joe (1972, režie Enzo Barboni)

3. Jdi na to (1983, režie Enzo Barboni)

4. Dva výtečníci (1977, režie Enzo Barboni) přehrajte si on-line

5. Dvojníci (1984, režie Enzo Barboni) přehrajte si on-line

6. Kdo najde přítele, najde poklad (1981)

7. Hroši v Africe (1979) přehrajte si on-line

8. Mé jméno je Nikdo (1973) přehrajte si on-line

9. Pravá a levá ruka ďábla (1970, režie Enzo Barboni) přehrajte si on-line

10. Banánový Joe (1982)

Komedii Podivné dědictví uvidíte v pátek ve 20.00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný