10. července 2018 11:14
Gabriela Gabrielová

Podaří se Sandře Bullock zakotvit v Přístavu naděje?

Někdy člověk musí klesnout až na úplné dno, aby se z něj mohl odrazit. Sympatickou Sandru Bullock v romantickém filmu od Foresta Whitakera si vychutnejte v neděli od 20.00 na Prima MAX.

Birdee Pruitt (Sandra Bullock) vyrůstala v malém texaském městečku uprostřed kukuřičných polí a pravidelně vyhrávala všechny místní soutěže krásy. Mohla mít jakéhokoli kluka, na kterého ukázala prstem, a tak nebylo divu, že skončila se školním krasavcem Billym, o kterého usilovaly snad všechny holky. Jenže život není peříčko, a právě když si myslíte, že máte vše, po čem jste kdy toužili, uštědří vám pořádný políček.

A tak se stalo, že krásná Birdee, která v životě nepracovala, protože nemusela, se v živém přenosu jedné televizní show dozvěděla, že ji Billy už celý rok podvádí s její nejlepší kamarádkou. Ostuda to byla o to větší, že se to dozvěděla přímo od dotyčné kamarádky a Billy to na kameru vzápětí potvrdil.

Zklamaná Birdee na nic nečekala, sbalila svoji osmiletou dceru Berenicu (Mae Whitman) a v podvědomé touze po bezpečí utekla zpátky do Texasu, ke své poněkud výstřední matce Ramoně (Gena Rowlands) a nemocnému otci. Kdyby si to lépe spočítala, možná by jí došlo, že máloco dokáže zpruzené spolužačky ze střední potěšit víc než veřejné ztrapnění bývalé školní hvězdy, která jim to navíc tehdy dávala pěkně sežrat.

Ale momentální touha utéct bezcharakternímu manželovi a prolhané kamarádce byla silnější. Kdo ví, jak by to s Birdie ve Smithville dopadlo, kdyby nebylo Justina Matisse, mladíka, který ji už od střední tajně miloval a nikdy na ni nezapomněl…

Věděli jste, že…

  • Režie snímku se ujal hollywoodský „něžný obr“ Forest Whitaker. Foresta určitě znáte jako herce třeba ze snímku Poslední skotský král, Street Kings, Rogue One: Star Wars Story nebo z posledního marvelovského trháku Black Panther. Za svou kariéru si zahrál v téměř stovce filmů, v nespočtu seriálů a ve spoustě televizních a dokumentárních pořadů. Jako režisér se podepsal pod pět titulů:
  • V roce 1995 debutoval snímkem Až si vydechnu, který pojednává o čtveřici žen – kamarádek hledajících přijatelného partnera pro život. Milostným problémům se nevyhnul ani v Přístavu naděje (1998) a v jeho zatím posledním režijním kousku Láska na hlídání (2004), ve kterém si hlavní hrdinku zahrála Katie Holmes.

Režie: Forest Whitaker Scénář: Steven Rogers Kamera: Caleb Deschanel Hudba: Dave Grusin Hrají: Sandra Bullock, Harry Connick, Jr., Gena Rowlands, Mae Whitman, Michael Paré, Kathy Najimy, Bill Cobbs, Rosanna Arquette, Cameron Finley, Connie Ray, Mona Lee Fultz Rok uvedení: 1998

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný