8. července 2020 08:00
redakce Prima Living

Pod vlivem úplňku: Jak to ve skutečnosti jiskřilo mezi Cher a Nicolasem Cagem?

Příběh filmu Pod vlivem úplňku je jednoduchý a dokonalý zároveň. Sledujeme milostný trojúhelník mezi ovdovělou účetní, pekařem a pomalu stárnoucím obchodníkem. Herecké obsazení, jemuž vévodí Cher a Nicolas Cage, vás donutí zírat na obrazovku. Stejně jako uhrančivá atmosféra italo-amerického prostředí.

Ve čtvrtek v 17.50 na Prima MAX uvidíte jednu oscarovou romantiku. Loretta Castorinni (Cher) si myslela, že už ji v životě žádné štěstí nečeká. Přišla o manžela, a protože neměli ani děti, zůstala sama se svými rodiči. Když ji pak v restauraci nečekaně požádá o ruku slušně vydělávající obchodník Johnny Cammareri (Danny Aiello), vypadá to, že Loretta otáčí list. Co na tom, že Johnnyho nemiluje. Stává se nevěstou!

Uposlechne prosbu svého snoubence, jenž odlétá za nemocnou matkou na Sicílii, a zanese pozvánku na svatbu také jeho mladšímu bratrovi. V pekárně u rozžhavené pece najde nešťastného, zpoceného, ale neuvěřitelně sexy chlápka Ronnyho Cammareri (Nicolas Cage). On je divoký, přitažlivý, temný, a přitom tak plný života. A Lorettin růžově natřený příběh nevěsty se začíná pomalu zamotávat.

Také Ronnymu se bratrova nevěsta Loretta strašně líbí, pozve ji do opery a později i do svého života. Ale Loretta se vzpouzí. I když se postupně do Ronnyho zamiluje, dala slib Johnnymu a za nic na světě si už nechce rozhádat osud. Chce štěstí a klid. Který z mužů získá nakonec čarokrásnou Cher s alabastrovou pletí?

Přísný režisér na place:

 • Herečka Cher strašně chtěla, aby Ronnyho Camareri hrál Nicolas Cage. Tak studio pozvalo Cage na kamerové zkoušky, ale podle dostupných informací nebyl z herce nikdo příliš nadšený. Cher ale postavila celou situaci tak, že buď k ní obsadí Cage, nebo i ona z projektu vycouvá. Po několika dnech Nicolase Cage tu roli dostal.
 • Zlé jazyky tvrdí, že mezi ústřední dvojicí to nejiskřilo tolik, jak by mělo. Dokonce prý i Cher měla zmínit, že si myslela, že se jí s Cagem bude hrát líp.
 • Superpřísný byl na herce režisér Norman Jewison. Potřeboval z nich vydolovat ty nejúžasnější klapky plné emocí. Při natáčení finální scény dokonce nechtěl herce pustit na oběd, dokud mu to nezahrají pořádně. Dostal za to pokutu od herecké asociace.
 • Se závěrečnou scénou, kde se sejdou všichni hlavní aktéři vlastně okolo jednoho stolu, měl režisér spousty práce. Říkal, že nic náročnějšího nikdy netočil. Bylo tam tolik postav, že se scéna několikrát celá musela zahrát. A teprve pak se Jewison rozhodl, kam postaví kameru.
 • Film Pod vlivem úplňku, v originále Moonstruck, získal tři Oskary. John Patrick Shanley za nejlepší scénář, Cher za nejlepší hlavní ženskou roli. A Olympia Dukakis, jež ztvárnila matku, získala Oskara jako nejlepší herečka ve vedlejší roli.
 • Cher porazila svým výkonem Meryl Streepovou či například Glenn Closeovou.
 • Olympia Dukakis je pouze o 15 let starší než její filmová dcera Cher. A Cher je o 17 let starší než její filmový partner Nicolas Cage
 • Původní název filmu měl znít Nevěsta a vlk.
 • Nicolas Cage hraje postavu Ronnyho, který při nešťastné nehodě v pekárně ztratil ruku. A viní z toho svého bratra Johnnyho, jenž byl tehdy u toho. Místo ní má přidělanou ruku umělou ve tvaru rukavice.
 • Film byl vyroben za 15 milionů dolarů, ale vydělal 157 milionů. Slušný výsledek.
 • Točilo se v New Yorku a město hraje ve filmu opravdu velkou roli. Těšte se!

Režie: Norman Jewison Scénář:John Patrick Shanley Kamera:David Watkin Hudba:Dick Hyman Hrají:Cher, Nicolas Cage, Vincent Gardenia, Olympia Dukakis, Danny Aiello, Julie Bovasso, John Mahoney, Joe Grifasi, Robin Bartlett, Lisa Howard, Cynthia Dale, Catherine Scorsese Rok uvedení: 1987

Romantický film Pod vlivem úplňku uvidíte ve čtvrtek v 17.50 na Prima MAX!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný