2. května 2017 16:57
Gabriela Gabrielová

Po Době ledové je tu horké a barevné Rio

Rio - upoutávka

Připravte se na hodně papouščí romantiky, spoustu písniček, karnevalu a nekonečné množství barev. Po záplavě sněhobílé zřejmě tvůrci Doby ledové potřebovali změnu. A to vážně výraznou. Na výlet do exotické Brazílie přijměte pozvání v pondělí na Prima MAX!

Rio je příběhem vzácného modrého papouška jménem Blu, který žije v malém americkém městečku se svojí paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho kdysi zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty.

Blu se díky tomu nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si původně mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za modrou papoušicí Perlou, která žije přímo v srdci Rio de Janeira.

Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Díky chytré a životem na ulici zocelené Perle a partičce upovídaných městských ptáků se dvojici sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají...

Možná jste netušili...

  • Filmové studio Blue Sky, které se může pyšnit filmovou sérií Doba ledová, začalo snímek připravovat již v roce 1995. Režisér Carlos Saldanha (původem z Ria) přišel tehdy s příběhem, ve kterém hrál hlavní roli tučňák vyvržený vlnami na pláži u Ria de Janeira. Po té, co se ovšem přišlo na to, že jiná filmová studia rovněž připravují filmy u tučňácích, Happy feet (2006) a Divoké vlny (2007), byl přinucen scénář radikálně změnit. Film se tak do kin dostal až v roce 2011.
  • I když snímek stál neskutečných 90 milionů dolarů, celosvětově zaznamenal nebývalý komerční úspěch. Studiu přinesl 485 milionů dolarů.
  • Ara hyacintový je skutečně vzácný a ohrožený druh papoušků, který původně obýval velké oblasti deštných pralesů Jižní Ameriky. Ničení jeho životního prostředí a nelegální odchyt ptáků ale způsobilo, že dnes už přežívá jen ve třech oddělených populacích v Brazílii, Bolívii a Paraguayi. Je největším ptákem z rodu Ara a zároveň největším papouškem schopným letu (pokud tedy nejde zrovna o vystrašeného Blu).

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný