1. prosince 2019 15:02
redakce Prima Living

Playboy z Acapulca se stane otcem Bez návodu

V roce 2013, tedy v době uvedení snímku, se jednalo o nejziskovější mexický film a věřte, že i když téma je stokrát omleté, jeho zpracování je svěží a netradiční a emoce, které ve vás vyvolá, jsou opravdové. Na komediální drama mexické produkce se podívejte v pondělí od 20.00 na Prima MAX.

Režisér snímku Eugenio Derbez není žádný filmový elév, ale je pravda, že častěji jste v souvislosti s jeho jménem mohli slýchat o jeho rolích. Na režisérskou stoličku usedl vlastně jenom jednou a hned z toho vzešlo dílo, za které by se nemusel stydět nejeden americký kolega. Pokud si zapnete televizi v přesvědčení, že se jdete koukat na oddechovou rodinnou komedii, budete mít pravdu jen z části – z té první části.

Zhruba do půlky budete mít skutečně mnoho příležitostí ke smíchu, o humorné scénky tu není nouze. V druhé polovině se z lehké komedie vyklub e rodinné drama, které už není k smíchu, ale spíš k pláči – a teď to nemyslíme ironicky.

[[nid:6260393]]

Eugenio Derbez, který se zároveň obsadil do hlavní role, tu předvádí vyrovnaný herecký výkon – nepřehrává, netlačí na city a právě to mu dodává na opravdovosti – a na konci už nával emocí vydrží bez ukápnuté slzy jen skuteční filmoví cynikové. O kvalitě scénáře, režie i hereckých výkonů svědčí i fakt, že v době uvedení snímku se jednalo o komerčně nejúspěšnější mexický film.

Valentin je playboy z Acapulca, který odmítá dospět. Žije život lamače srdcí a žádné sukni nedá pokoj. Jeden takový flirt se mu ale vymstí. Jednoho dne se na jeho prahu objeví Julie s holčičkou jménem Maggie, sdělí mu, že se jedná o jeho dceru, a následně práskne dveřmi a oba opustí. Valentin, který rozhodně nemá v plánu stát se otcem, se i s Maggie vydává do Los Angeles, aby tam Julii našel a dcery se zbavil. Jenže cesty osudu jsou nevyzpytatelné, a tak to, co měl původně být krátký výlet, se protáhne na šest dlouhých let.

Možná jste o filmu Bez návodu netušili, že…

  • V roce uvedení snímku do kin bylo herečce, která ztvárnila roli Maggie, 9 let. Jednalo se o její filmovou premiéru, jelikož do té doby se v žádném jiném hraném snímku neobjevila. Od té doby si Loreto Peralta zahrála ve dvou dalších filmech – v pohádkovém příběhu americké produkce (The Little Mermaid, 2018) a v mexické komedii (2019). Svůj hlas rovněž propůjčila postavě v animovaném snímku Wicked Flying Monkeys (2015).
  • Francouzi později natočili remake snímku s názvem I dva jsou rodina (2016).

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný